Najnowsze

Zima zawitała do zoo w Tallinie

Najnowsze


Zwierzęta z ogrodu zoologicznego w stolicy Estonii bardzo ucieszyły się z ostatnich opadów śniegu. Bawiły się i tarzały w zaspach, a choinki, które dostarczyli mieszkańcy Tallina, sprawiły mieszkańcom zoo dodatkową frajdę.

W stolicy Estonii przed kilkoma dniami doszło do sporych opadów śniegu. Z zimy niewątpliwie ucieszyły się podopieczni ogrodu zoologicznego w Tallinie. Z ciekawością próbowały śniegu, biegały wśród wirujących płatków i tarzały się w zaspach.

Zimowe zabawy, poszukiwania schowanych smakołyków

Do zoo dostarczono choinki, które jeszcze niedawno służyły za ozdoby świąteczne. Zwierzęta z chęcią bawiły się w poszukiwania smakołyków, jakie ich opiekunowie ukryli wśród gałązek.

Zimowe opady sprawiły zwierzętom sporo radości. Niedźwiedzie polarne tarzały się i kopały w śniegu. Wielbłądy spodziewały się, że w nim także znajdą coś do jedzenia. Słoń natomiast wolał zająć się drzewkiem - chciał je podnieść i od razu zjeść.

Zoo w Tallinie było otwarte dla zwiedzających w miesiącach zimowych, jednak zostało zmuszone do zamknięcia 28 grudnia 2020 roku z powodu ograniczeń związanych z koronawirusem.

Autor: kw / Źródło: Reuters

Pozostałe wiadomości