NASA zebrała ponad 1400 zdjęć od ludzi z całego świata, aby pokazać, w jaki sposób "machali do Saturna". A później wszystko zostało ułożone w niezwykły kolaż, na którym każdy, kto wziął udział w wydarzeniu, może się teraz odnaleźć.
Siedem lat temu sonda Cassini wykonała niezwykłą fotografię Saturna. Wyjątkowość zdjęcia polegała na ustawieniu się planety na tle Słońca. Jednak później dostrzeżono jeszcze niewielki, ale znaczący element. W niedalekiej odległości znajdowała się świecąca plamka - Ziemia.
Można było zapozować
19 lipca tego roku sonda Cassini wykonała podobną fotografię błękitnego globu. Tym razem cały świat był przygotowany na zdjęcie i wszyscy mogli "pomachać do Saturna", a właściwie do sondy, która rejestrowała obraz.
Ponieważ na obrazie nasza planeta jest za mała i nie widać na niej ludzi, NASA zorganizowała akcję, dzięki której zebrała 1,4 tys. zdjęć i wykonała z tego kolaż Ziemi w taki sposób, by każdy, kto wysłał fotografię, mógł się na nim odnaleźć. Fotografie dostarczono z ponad 40 krajów z całego świata za pośrednictwem portali społecznościowych.
- Ziemia jest za mała w obrazach wykonywanych przez Cassini, żeby można było na nich odróżnić poszczególne elementy, dlatego zebraliśmy zdjęcia, aby pokazać w jaki sposób ludzie świętowali to niezwykłe wydarzenie - powiedziała Linda Spilker z NASA.
Autor: kt/mj / Źródło: NASA