Śnieżyce w Niemczech, nie żyją cztery osoby. Pokrywa śnieżna wzrośnie do 15 cm

Co najmniej cztery osoby poniosły śmierć, a sześć zostało rannych w nocy z wtorku na środę w wypadkach na oblodzonych i zaśnieżonych drogach w Niemczech. Straty materialne oceniane są na 60 tysięcy euro.

Dwie osoby zginęły w północno-zachodnim landzie Dolna Saksonia. Młodzi mężczyźni ponieśli śmierć, kiedy jadąc z dużą prędkością po ośnieżonej autostradzie uderzyli w ciężarówkę z naczepą. Trzeci pasażer samochodu osobowego został lekko ranny. Przyczyną wypadku była prawdopodobnie nadmierna prędkość.

W regionie Fryzja Wschodnia (Dolna Saksonia) kobieta zginęła na miejscu po tym, jak jej samochód wpadł w poślizg na oblodzonej jezdni i czołowo uderzył w drzewo.

Czwarta ofiara śmiertelna to 63-letni mężczyzna, którego pojazd wypadł z mokrej jezdni i uderzył w budynek. To wypadku doszło w Nadrenii Północnej-Westfalii.

Fatalna pogoda u zachodnich sąsiadów

Opady śniegu i lód na drogach utrudniły ruch także w innych częściach Niemiec, między innymi w Badenii-Wirtembergii oraz w Saksonii, położonej przy granicy z Polską.

W Bawarii, na południu Niemiec, samochód wypadł z zakrętu na oblodzonej jezdni i zderzył się czołowo z innym pojazdem. Pięć osób zostało ciężko rannych.

Więcej śniegu

W nadchodzących dniach warunki drogowe znacznie się pogorszą. Z zachodu nad Niemcy nadciąga niż przynoszący deszcz i śnieg.

Już środę rano na północnym zachodzie wystąpią przelotne opady i burze. Na wschodzie zaś przybędzie śniegu.

Wciąż wieje ostry wiatr z zachodu, który w rejonach nizinnych sporadycznie zamienia się w szkwał. Na jeziorach i w górach mogą wystąpić huraganowe podmuchy wiatru.

W czwartek rano kolejna porcja świeżego śniegu. W środkowej i wschodniej części gór pokrywa śnieżna wzrośnie do 15 centymetrów.

ŚNIEG SPADŁ TEŻ WE FRANCJI

Autor: usa//ŁUD / Źródło: PAP, wetter.info

Czytaj także: