Jak prognozują synoptycy, w czwartek może spaść do 50 l/mkw. wody. Tak wysokie opady są spodziewane m.in. na terenach górskich na Dolnym Śląsku i na Opolszczyźnie. Na Ziemi Łódzkiej, na Ziemi Lubuskiej, w Małopolsce również popada.
Natomiast na północnym wschodzie Polski może zagrzmieć. Jedynie na Pomorzu na niebie pojawi się słońce.
Alarm TVN Meteo na Twitterze. Śledź @alarm_pogodowy
Czwartek będzie najchłodniejszy we Wrocławiu i w Katowicach. Tam termometry pokażą zaledwie 16 st. C. O stopień cieplej ma być w Zielnej Górze. 18 st. C odnotujemy w Łodzi, Krakowie, Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu. 19 st. C będzie w Szczecinie. W Warszawie, Olsztynie, Trójmieście termometry pokażą 20 st. C. 21 st. C odnotujemy w Suwałkach. W Białymstoku i Lublinie synoptycy prognozują 22 st. C. Najcieplejszym miastem będzie Rzeszów z temperaturą 23 st. C.
Warunki biometeo
Najniższa wilgotność powietrza prognozowana jest na południu kraju. Tam osiągnie wartość powyżej 90 proc. W całym kraju meteopaci będą narzekać na bóle głowy, senność, zmęczenie. Synoptycy prognozują niekorzystny biomet.
Warunki biometeo na czwartek 11.09
Prognoza pogody dla pięciu miast
Prognoza pogody dla Warszawy
Zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego z opadami deszczu. Temp. maks. 20 st. C. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w Warszawie około południa 1003 hPa, spada. Prognoza pogody dla Trójmiasta Zachmurzenie umiarkowane, po południu wzrastające do dużego. Temp. maks. 20 st. C. Wiatr północno-wschodni i wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe w Gdańsku 1019 hPa, bez zmian.Prognoza pogody dla PoznaniaZachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego z opadami deszczu, przejściowo intensywnymi do 15-20 l/mkw.. Temp. maks. 18 st. C. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 1005 hPa, spada.
Prognoza pogody dla Wrocławia
Zachmurzenie duże z opadami deszczu, przejściowo intensywnymi do 15-20 l/mkw. Temp. maks. 16 st. C. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 1000 hPa, spada. Prognoza pogody dla KrakowaZachmurzenie duże z opadami deszczu, przejściowo intensywnymi do 20-30mm. Temp. maks. 18 st. C. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 986 hPa, spada.
Autor: PW,mb/map / Źródło: TVN Meteo
Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24 / Casimirus