Najnowsze

Chmara jeleni przebiegła przez drogę. "Na taką grupę jeszcze nie trafiłem"

Najnowsze

[object Object]
Chmara jeleni przebiegła przez drogęKontakt 24/TVN24
wideo 2/19

Są niezwykle płochliwe i ostrożne. Dlatego pan Tomasz, podleśniczy z Leśnictwa Napromek, miał niesamowite szczęście. Udało mu się nagrać wielką chmarę przebiegających jeleni. Swoim nagraniem podzielił się, wysyłając je na Kontakt 24.

Pan Tomasz - podleśniczy w Leśnictwie Napromek (Nadleśnictwo Olsztynek w województwie warmińsko-mazurskim) nagrał ostatnio wielką chmarę jeleni, które przebiegły tuż przed nim przez drogę.

- Przejeżdżam tą drogą często, to moja trasa do pracy. Wideo udało mi się zarejestrować w niedzielę, 29 listopada, koło godziny 14. Na nagraniu widzimy chmarę jeleni. Na przedzie biegnie łania licówka, najmądrzejsza z całej chmary, za nią pozostałe łanie, cielaki i byki, około trzyletnie - opisywał w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 pan Tomasz. - Pierwszy raz widziałem tak liczną chmarę. Widuję co jakiś czas jelenie, ale na taką grupę jeszcze chyba nie trafiłem - powiedział.

Płochliwe i czujne

Jak opowiadał w rozmowie z reporterem TVN24 leśniczy z Leśnictwa Napromek Lech Serwotka, jelenie żyją w dużych kompleksach leśnych z zasobami wodnymi i bytują w miejscach trudno dostępnych.

- Jelenie są zwierzętami bardzo płochliwymi i czujnymi. Żyją w chmarach i to naturalne zjawisko. Jest to sposób obronności, ponieważ jest bardzo dużo par oczu, które mogą dostrzec zbliżające się niebezpieczeństwo - opowiadał Serwotka.

Wspomniał też, że jelenie unikają człowieka, który stanowi dla nich zagrożenie. Dlatego podleśniczy, który nagrał chmarę, miał ogromne szczęście.

NAGRAŁEŚ COŚ INTERESUJĄCEGO? WYŚLIJ SWOJĄ RELACJĘ NA KONTAKT 24.

Autor: kw,jw/dd / Źródło: tvnmeteo.pl, Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości