Najnowsze

Boże Narodzenie 2020. Prognoza pogody na święta

Najnowsze

Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com)Ventusky.com
wideo 2/4

Tegoroczne Boże Narodzenie może upłynąć pod znakiem opadów deszczu, deszczu ze śniegiem, a nawet samego śniegu. Słońca będzie jak na lekarstwo, miejscami pojawi się za to silniejszy wiatr.

Poniedziałek zapowiada się pochmurno, ale pojawią się przejaśnienia. Na zachodzie, północy i w centrum kraju wstąpią słabe i przelotne opady deszczu do 3 litrów na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna sięgnie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 4 st. C w centrum kraju, do 7 st. C na południowym zachodzie. Słabo i umiarkowanie powieje południowo-zachodni wiatr.

Wtorek będzie pochmurny, pojawią się opady deszczu rzędu 5-10 l/mkw., przemieszczające się z zachodu w głąb kraju. Na Podlasiu spadnie deszcz ze śniegiem. W górach niewykluczone są opady deszczu ze śniegiem i śniegu do 5 centymetrów. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 3 st. C na Suwalszczyźnie, przez 7 st. C w centrum kraju, do 11 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr z kierunków południowych, będzie umiarkowany i dość silny, w porywach rozpędzi się do 50-70 km/h, w górach powyżej 100 km/h.

Na środę prognozuje się pochmurną aurę z opadami deszczu do 10 l/mkw., a w górach śniegu do 5 cm. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 st. C na Suwalszczyźnie, przez 6 st. C w centrum kraju, do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Południowo-zachodni i zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, a na południu dość silny - w porywach może rozpędzać się do 60 km/h, zaś w górach do 100 km/h.

Pogoda na wtorek i środętvnmeteo.pl
Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com)Ventusky.com

Pogoda na święta

Wigilia upłynie pod znakiem pochmurnego nieba i postępujących od zachodu w głąb kraju opadów deszczu do 5-10 l/mkw. Na północy będą przechodzić w deszcz ze śniegiem i mokry śnieg. Termometry pokażą maksymalnie od 2 st. C na Podlasiu, przez 5 st. C w centrum kraju, do 7 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a powieje z zachodu i południa.

W pierwszy dzień świąt należy spodziewać się pochmurnej aury z przejaśnieniami na północy. Pojawią się także przelotne opady śniegu do 1-2 centymetrów, a na Pomorzu i Podkarpaciu deszczu ze śniegiem do 2 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 0 st. C na Suwalszczyźnie, przez 2 st. C w centrum kraju, do 4 st. C na Podkarpaciu. Wiatr z północnego zachodu będzie na ogół słaby i umiarkowany, ale okresami może przybierać na sile i w porywach rozpędzać się do 50 km/h.

Drugi dzień świąt zapowiada się pochmurno z przejaśnieniami. Na wschodzie, południu i w centrum kraju prognozowane są przelotne opady śniegu do 1-2 cm. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 0 st. C na Suwalszczyźnie, przez 1 st. C w centrum kraju, do 3 st. C na Pomorzu. Północno-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, a okresami dość silny - w porywach może wiać z prędkością do 50 km/h.

Pogoda na czwartek i piątektvnmeteo.pl
Prognozowane opady w ciągu najbliższych dni (Ventusky.com)Ventusky.com

Autor: kw/dd / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/ventusky.com