Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 12°C 13°C 9°C Przelotne opady
zwiń
Informacje
 • Tornado i nawałnice w Niemczech

  06-05-2015 08:36 Zginęła 1 osoba, a 30 rannych

  W nocy z wtorku na środę przez północne Niemcy przeszły nawałnice. Zginęła jedna osoba, a 30 zostało lekko rannych. Odnotowano również tornado, które wyrządziło poważne szkody.

  W wyniku silnego wiatru poważnie ucierpiał Hamburg. W miasteczku Buetzow pod Rostockiem zauważono trąbę powietrzną. Naoczni świadkowie mówią, że trąba pozostawiła po sobie pas zniszczeń. W Hamburgu wiatr wiał z prędkością ponad 100 kilometrów na godzinę.

  Zginął mężczyzna

  27-letni mężczyzna zginął we własnym samochodzie przygnieciony spadającymi częściami dachu. Jego ciężarna partnerka odniosła obrażenia i została przewieziona do szpitala.

  Liczące 8 tys. mieszkańców Buetzow zostało spustoszone przez tornado. Wichura łamała drzewa, zrywała dachy i wybijała okna. Wiele budynków zostało uszkodzonych. Spadające fragmenty domów oraz wyrywane przez wiatr drzewa raniły lekko 30 osób.

  Zniszczone domy

  150 ratowników usuwało do rana skutki wichury. Wiele osób nie może powrócić do swoich zniszczonych mieszkań i domów. Przygotowano dla nich prowizoryczne kwatery w dwóch halach sportowych. W dwóch szkołach odwołano zajęcia lekcyjne.

  Po intensywnych opadach deszczu pod wodą znalazła się część Lubeki. Zalane zostało miejscowe muzeum. Strażacy wypompowywali wodę z piwnic domów. W porcie podmuch wiatru przewrócił dźwig.

  Upalny wtorek

  Po upalnym wtorku gwałtowne burze, którym towarzyszyły ulewy i silny wiatr, przeszły nad całą północną częścią Niemiec

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...