Majówka 2023 nad morzem. Najciekawsze miejsca na długi majowy weekend

Źródło:
tvn24.pl
Pogoda na 16 dni: dużego ciepła na razie nie widać
Pogoda na 16 dni: dużego ciepła na razie nie widaćtvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na 16 dni: dużego ciepła na razie nie widaćtvnmeteo.pl

Majówka nad morzem to bardzo dobry pomysł na tegoroczny długi majowy weekend. Oczywiście pod warunkiem, że pogoda będzie łaskawa. Jakie są najciekawsze miejsca i gdzie warto się wybrać na Wybrzeżu? Podpowiadamy.

Kilkudniowy wyjazd na majówkę nad polskie morze to świetna okazja do tego, by odpocząć, a przy okazji zobaczyć wiele ciekawych miejsc. W tym roku majowy weekend może być naprawdę długi. Jeśli ktoś go dobrze sobie zaplanował, to będzie mógł się cieszyć nawet z dziewięciu wolnych dni. A to doskonała okazja do tego, by pojechać nad morze. Nasz redakcyjny przewodnik po najciekawszych miejscach Pomorza rozpoczynamy od Pomorza Zachodniego.

CZYTAJ TEŻ: Majówka 2023 w Polsce. Gdzie pojechać na długi weekend majowy? Najciekawsze miejsca

Majówka 2023 nad morzem. Atrakcje w Międzyzdrojach

Międzyzdroje to ośrodek turystyczny i wypoczynkowy położony nad Morzem Bałtyckim na wyspie Wolin w województwie zachodniopomorskim. Miasto może się pochwalić wieloma walorami przyrodniczymi. Znajdują się tu między innymi dwa kąpieliska nadmorskie, piaszczyste plaże, wzniesienia w Paśmie Wolińskim. Blisko stąd do Wolińskiego Parku Narodowego.

Międzyzdroje kuszą ponadto licznymi atrakcjami turystyczni z promenadą gwiazd na czele. Oprócz tego warto wspomnieć o molo o długości 395 metrów, gabinecie figur woskowych czy oceanarium. Warto również wspomnieć o atrakcjach w Wolińskim Parku Narodowym, gdzie znajduje się zagroda pokazowa żubrów i muzeum przyrodnicze.

Molo w Międzyzdrojacharchiwum TVN24

Turyści, którzy przyjadą w majówkę do Międzyzdrojów, nie będą mogli na pewno narzekać na bazę gastronomiczno-hotelową. W mieście jest kilkanaście hoteli, pensjonaty, zakład uzdrowiskowy czy ośrodki wczasowe. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Majówka 2023 w Rewalu i okolicach

Rewal to niewielka miejscowość wypoczynkowa z kąpieliskiem morskim i przystanią morską położona nad Morzem Bałtyckim w powiecie gryfickim w województwie zachodniopomorskim.

Rewal szczególnie latem ściąga tłumy turystów, którzy spragnieni morskich kąpieli, zażywają orzeźwienia w Bałtyku. Nie oznacza to jednak, że w majowy weekend nie można skorzystać z piaszczystych plaż i pospacerować sobie. W Rewalu znajduje się także taras widokowy przy ul. Parkowej, z którego rozciąga się piękny widok na Morze Bałtyckie, oraz Park Wieloryba z replikami wielu gatunków zwierząt, żyjących w różnych wodach całego świata.

Rewaltvn24

Będąc w Rewalu, warto również odwiedzić pobliskie Pobierowo, Pustkowo, Niechorze, Pogorzelicę czy Trzęsacz, gdzie nie brakuje przepięknych i szerokich plaż.

Majówka 2023 nad morzem. Kołobrzeg i okolice

Kołobrzeg to kolejna niezwykle ciekawa miejscowość na naszym majówkowym szlaku, którą warto odwiedzić w majowy weekend. Kołobrzeg leży w województwie zachodniopomorskim przy drodze krajowej nr 11 i drodze ekspresowej nr S6. Jest uzdrowiskiem z trzema letnimi kąpieliskami morskimi.

W Kołobrzegu na pewno nie będziemy się nudzić. Turystycznych atrakcji tu nie brakuje. Na pierwszy plan wysuwa się rozciągający się wzdłuż Morza Bałtyckiego piękny bulwar, przy którym aż roi się od restauracji czy kawiarni. W Kołobrzegu znajduje się też latarnia morska, na którą warto wejść.

Molo w Kołobrzegu
Molo w KołobrzeguMolo w KołobrzeguShutterstock

W sąsiedztwie Kołobrzegu leżą mniejsze, ale równie urokliwe miejscowości jak Mrzeżyno, Dźwirzyno czy Ustronie Morskie. Do tego ostatniego można dojechać rowerem. Na trasie Kołobrzeg-Ustronie Morskie, wzdłuż Morza Bałtyckiego, znajduje się malowniczo położona ścieżka rowerowa.

Z Pomorza Zachodniego przesuwamy się w kierunku Pomorza. Sprawdzimy, jakie atrakcje turystyczne czekają na turystów m.in. w Ustce, Łebie, Władysławowie, na Półwyspie Helskim czy w Trójmieście.

Majówka 2023 w Ustce

Ustka to miejscowość położona nad Morzem Bałtyckim w województwie pomorskim, w powiecie słupskim. Bardzo chętnie odwiedzana przez turystów ze względu na bliskość morza oraz bogatą bazę hotelowo-gastronomiczną. W mieście znajduje się sporo hoteli, pensjonatów, a także restauracji i tawern.

Ustka pełna atrakcji turystycznychtvnmeteo.pl

Wśród usteckich atrakcji turystycznych na pierwszy plan wysuwają się: stare miasto, latarnia morska, nadmorska promenada czy port oraz molo. Ponadto w Ustce znajdują się dwa kąpieliska morskie. W trakcie majowego weekendu będzie zatem okazja do tego, by pospacerować brzegiem Bałtyku.

Majówka 2023 w Łebie

Łeba to kolejne nadmorskie miasto warte odwiedzenia podczas majówki. I to z kilku powodów. Położenie geograficzno-przyrodnicze Łeby sprawia, że chce się tu przyjechać. Miasto jest położone na Wybrzeżu Słowińskim. To właśnie w okolicach Łeby można podziwiać wydmy ruchome, które znajdują na terenie Słowińskiego Parku Narodowego.

Plaża w ŁebieTVN24

Co ważne z punktu widzenia turysty odwiedzającego Łebę, można tu również dobrze zjeść. W mieście nie brakuje restauracji i tawern, również tych serwujących lokalne przysmaki.

W Łebie znajdują się trzy letnie kąpieliska morskie.

CZYTAJ TEŻ: Majówka 2023 w polskich górach. Najciekawsze miejsca na długi weekend

Majówka nad morzem - Dębki, Karwia, Jastrzębia Góra

Jadąc z Łeby na wschód, dojedziemy do Dębek - małej osady położonej nad Morzem Bałtyckim, która, jak się okazuje, jest popularnym miejscem turystycznym. Przez Dębki prowadzą trzy szlaki: pieszy, rowerowy i konny.

Niewielką, nadmorską miejscowością letniskową położoną niedaleko Dębek jest Karwia, która może pochwalić się szeroką plażą o długości 3 kilometrów. Znajdują się tu dwa letnie kąpieliska.

Karwia Kontakt Meteo/ptaszyna

Będąc już w Karwii, warto także odwiedzić Jastrzębią Górę. Ta położona nad Morzem Bałtyckim wieś i zarazem najbardziej wysunięta na północ miejscowość w Polsce ma sporo do zaoferowania dla turystów. W Jastrzębiej Górze znajdują się trzy letnie kąpieliska, wąwóz Lisi Jar z obeliskiem ku czci króla Zygmunta III Wazy, pomnik "Gwiazdy Północy" - najdalej wysuniętego na północ punktu w kraju czy dom do góry nogami.

Majówka 2023 we Władysławowie

Władysławowo to jedna z najpopularniejszych miejscowości turystycznych w kraju. Szczególnie chętnie odwiedzane latem ze względu na dużą liczbę kąpielisk - jest ich aż pięć. Jednak odwiedzając to miasto położone nad Morzem Bałtyckim w powiecie puckim w majówkę, również nie powinniśmy się zawieść.

To, co wyróżnia to miejsce, to przede wszystkim urokliwe położenie oraz niezliczona liczba atrakcji, zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Wystarczy choćby wspomnieć o porcie we Władysławowie. Jest jednym z najważniejszych portów rybackich na Bałtyku pod względem ilości wyładowywanej ryby, liczby obsługiwanych kutrów rybackich i wyposażenia. Oprócz wypełniania swych podstawowych funkcji (przetwórstwo ryb, fabryka lodu i mączki rybnej, stocznia remontowa) chętnie gości turystów.

WładysławowoShutterstock

W popularnym "Władku" znajduje się również Aleja Gwiazd Sportu. Obecnie promenada mieści 36 mosiężnych gwiazd wmurowanych w granitowych płytach, na których wygrawerowane są nazwiska sławnych polskich sportowców. Co poza tym? W mieście jest ponadto muzeum figur woskowych, park rozrywki ocean park czy motylarnia.

Na turystów czeka dobrze rozwinięta baza gastronomiczno-hotelowa. Noclegi warto jednak zarezerwować z wyprzedzeniem.

Majówka 2023 na Półwyspie Helskim. Jakie atrakcje?

Na początek Jastarnia, która jest niewielkim miastem położonym na Półwyspie Helskim. Z atrakcji, które warto polecić na majowy weekend, to na pewno eleganckie molo spacerowe. Zbudowane jest na przedłużeniu ulicy Stelmaszczyka, która jest sercem turystycznym miasta i zarazem jego główną ulicą. Przy molo znajdują się liczne punkty gastronomiczne. Jastarnia posiada również własny port.

Hel to miejsce doskonale znane polskiemu turyście. Miasto jest położone nad Morzem Bałtyckim na cyplu Mierzei Helskiej. Leży w powiecie puckim. To ośrodek turystyczny i kąpielisko nadmorskie, ośrodek rybołówstwa, garnizon Marynarki Wojennej z portem wojennym.

HelTVN24

Główne atrakcje Helu to piaszczyste plaże, Muzeum Rybołówstwa Morskiego z wieżą widokową, zabytkowe chaty kaszubskie, fokarium, latarnia morska, port morski oraz Muzeum Obrony Wybrzeża. Najwięcej turystów można jednak spotkać na nadmorskim bulwarze, gdzie znajdują się różnego rodzaju punkty gastronomiczne.

Na Mierzei Helskiej znajdują się czyste i szerokie plaże, przepiękne lasy oraz duże wydmy. To idealny wybór dla osób, które cenią sobie zarówno ciszę i spokój w maju, ale i aktywny wypoczynek. 

Majówka 2023 w Trójmieście. Co warto zobaczyć?

Gdańsk to niesamowicie piękne miasto co roku odwiedzane przez rzesze turystów podczas majowego weekendu. Należy się spodziewać, że i teraz będzie podobnie. Nie ma się czemu dziwić, bo to miasto, które słynie z przepięknego starego miasta i niderlandzkiego stylu. Położenie nad Motławą sprawia, że majowe spacery przy odpowiedniej pogodzie mogą stać się jeszcze bardziej kuszące. Gdańsk to miasto przepełnione historią i wieloma zabytkami. Trudno je wszystkie w tym miejscu opisać. Będąc już jednak w stolicy Pomorza, warto się wybrać na Westerplatte, pod bramę stoczni czy do Europejskiego Centrum Solidarności. Do tego oczywiście nie można zapomnieć o gdańskich plażach, które mogą posłużyć jako doskonałe miejsce na majówkowe spacery.

Gdynia może się za to pochwalić rozległymi, nadmorskimi terenami spacerowymi. W ich skład wchodzi Molo Południowe, które jest przedłużeniem Skweru Kościuszki, gdzie cumują jednostki muzealne, tj. ORP Błyskawica i żaglowiec Dar Pomorza. Warto też wspomnieć o Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego, który rozciąga się na długości ponad 1,5 km oraz piaszczystych plażach. W Gdyni funkcjonują cztery letnie kąpieliska.

SopotShutterstock

Sopot to istna perełka Trójmiasta. Pierwsze skojarzenie z tym miastem to molo, które jest najdłuższym deptakiem w Polsce. Ma około pół kilometra długości – część spacerowa ma 511,5 m, z czego 458 m wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej. To jedna z największych atrakcji Sopotu. Sopot kojarzy się również z Operą Leśną i festiwalami muzycznymi. Będąc tu, warto odwiedzić to kultowe miejsce. No i oczywiście rozrywkowy Monciak - bulwar im. Bohaterów Monte Cassino, na którym "dzieje się" cały dzień i całą noc. Sopot to także piękne, piaszczyste plaże, po których spacery są wręcz wskazane.

Majówka 2023 na Mierzei Wiślanej. Przekop to najnowsza atrakcja

Krynica Morska jest położona nad Morzem Bałtyckim na Mierzei Wiślanej między Zatoką Gdańską a Zalewem Wiślanym, przy drodze wojewódzkiej nr 501. To miejscowość turystyczna z portem morskim, czterema przystaniami morskimi i letnim kąpieliskiem.

Jantar, który znajduje się nieopodal Krynicy Morskiej, jest również miejscowością turystyczną, z dość dobrze rozwiniętą bazą noclegową oraz licznymi punktami gastronomicznymi. W Jantarze znajduje się kąpielisko morskie.

Przekop przez Mierzeję Wiślaną (zdjęcie z września 2021)mat.pras. NDI

Jedną z ciekawszych atrakcji tego regionu jest na pewno kanał przez Mierzeję Wiślaną, którego głównym celem jest skrócenie, pogłębienie i uproszczenie morskiego szlaku na Morze Bałtyckie. Otwarcie kanału nastąpiło 17 września 2022 roku. Przekop Mierzei Wiślanej został zlokalizowany na wysokości dawnej osady Nowy Świat w gminie Sztutowo, która znajduje się za miejscowością Kąty Rybackie w kierunku Krynicy Morskiej.

Autorka/Autor:mm/tok

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

Wiem od wielu konsulów, że sprawa była znacznie szersza, to była jakaś tragiczna operacja na bezpieczeństwie narodowym - tak o aferze wizowej mówił w "Kropce nad i" w TVN24 Paweł Kowal, poseł Koalicji Obywatelskiej. - Mam swoje informacje. Uważam, że to jest początek, bo to nie jest kwestia tylko jednego Edgara Kobosa. To nie jest kwestia tylko jednego wiceministra Piotra Wawrzyka - dodał.

Kowal o aferze wizowej: Mam swoje informacje. To nie jest kwestia jednego wiceministra

Kowal o aferze wizowej: Mam swoje informacje. To nie jest kwestia jednego wiceministra

Źródło:
TVN24

Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wstrzymaniu w obrocie leku Ibuprofen Dr. Max. Powodem jest stwierdzenie nieprawidłowości w zakresie jednego z parametrów.

Popularny lek przeciwbólowy wstrzymany w obrocie

Popularny lek przeciwbólowy wstrzymany w obrocie

Źródło:
tvn24.pl

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że spotka się z premierem Donaldem Tuskiem w sprawie możliwości dołączenia przez Polskę do programu Nuclear Sharing. Dodał, że "oczywistą sprawą jest to, że współpracujemy ze sobą w sprawach dotyczących polityki zagranicznej i w każdej innej sprawie, w której będzie potrzeba".

Sprawa broni jądrowej w Polsce. Prezydent: spotkam się z premierem Donaldem Tuskiem

Sprawa broni jądrowej w Polsce. Prezydent: spotkam się z premierem Donaldem Tuskiem

Źródło:
PAP, TVN24

Publiczna dyskusja w sprawie broni jądrowej w Polsce prowadzona przez prezydenta, delikatnie mówiąc, nie służy naszemu bezpieczeństwu - ocenił w "Faktach po Faktach" szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jan Grabiec. Jak dodał, "może lepiej byłoby spotykać się przed takimi deklaracjami niż po".

Szef KPRM o słowach prezydenta: lepiej byłoby spotykać się przed takimi deklaracjami niż po nich

Szef KPRM o słowach prezydenta: lepiej byłoby spotykać się przed takimi deklaracjami niż po nich

Źródło:
TVN24

Zakład produkcyjny Levi Strauss w Płocku ma zostać zlikwidowany do końca listopada. Pracę straci 650 osób. W poniedziałek podpisano porozumienie dotyczące odpraw dla zwalnianych pracowników. Szczegóły wypracowanych rozwiązań nie zostały ujawnione.

Gigant likwiduje fabrykę w Polsce. Jest porozumienie w sprawie odpraw

Gigant likwiduje fabrykę w Polsce. Jest porozumienie w sprawie odpraw

Źródło:
PAP

Po pogrzebie Damiana Sobola, wolontariusza, który zginął w izraelskim ostrzale w Strefie Gazy, internauci zaczęli dopytywać, co wokół jego trumny robiły swastyki i czy były prawdziwe. Sprawdziliśmy.

Swastyki pod trumną Polaka zabitego w Strefie Gazy? Wyjaśniamy

Swastyki pod trumną Polaka zabitego w Strefie Gazy? Wyjaśniamy

Źródło:
Konkret24

Przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow ma martwicę trzustki, która nie pozostawia szans na jego pełny powrót do zdrowia - podała Nowaja Gazieta.Jewropa. Według informacji niezależnej gazety jego prawdopodobnym następcą jest bliski współpracownik i dowódca czeczeńskiego specnazu Apti Ałaudinow.

Media: Ramzan Kadyrow usłyszał diagnozę. Bez szans na pełny powrót do zdrowia

Media: Ramzan Kadyrow usłyszał diagnozę. Bez szans na pełny powrót do zdrowia

Źródło:
PAP

Rosjanie znów zaatakowali Charków. Uderzyli między innymi w wieżę telewizyjną. Media społecznościowe obiegło nagranie, na którym widać dym z masztu oraz moment, w którym duża część instalacji wali się na ziemię. W mieście są problemy z sygnałem telewizyjnym - informują lokalne władze.

Atak na Charków. Wieża telewizyjna zniszczona, duża część runęła. Nagranie

Atak na Charków. Wieża telewizyjna zniszczona, duża część runęła. Nagranie

Źródło:
Reuters, PAP

Lekarze w mieście Rafah na południu Strefy Gazy wykonali cesarskie cięcie u kobiety, która zginęła w izraelskim ataku - informują przedstawiciele służby zdrowia w palestyńskiej enklawie. Ważąca niespełna półtora kilograma dziewczynka trafiła do szpitala, jej stan określa się jako stabilny.

Noworodek uratowany z łona zmarłej matki. Kobieta zginęła w izraelskim ataku 

Noworodek uratowany z łona zmarłej matki. Kobieta zginęła w izraelskim ataku 

Źródło:
Reuters, PAP, tvn24.pl

Dziewięć złotych i pięć srebrnych nagród trafiło do dziennikarzy oraz tytułów TVN Warner Bros. Discovery na World Media Festivals w Hamburgu. Wśród laureatów znalazły się między innymi reportaże dziennikarzy "Czarno na białym" i "Superwizjera" TVN.

TVN Warner Bros. Discovery z 14 nagrodami na World Media Festivals 2024

TVN Warner Bros. Discovery z 14 nagrodami na World Media Festivals 2024

Źródło:
tvn24.pl

Oregano jest najbardziej fałszowaną przyprawą w Unii Europejskiej - wskazują autorki publikacji w biuletynie Głównego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych. Jakie przyprawy możemy znaleźć w opakowaniach, w których powinno znajdować się oregano?

Wskazano "najbardziej fałszowaną" przyprawę w UE. Co naprawdę jemy?

Wskazano "najbardziej fałszowaną" przyprawę w UE. Co naprawdę jemy?

Źródło:
tvn24.pl

Wielka Brytania to kolejny kraj, w którym obserwuje się gwałtowny wzrost liczby zachorowań na odrę. W rozmowie ze stacją Sky News matka pięciomiesięcznej dziewczynki, która trafiła do szpitala po tym, jak zapadła na tę wysoce zakaźną chorobę, mówiła o "przerażających" objawach. Coraz więcej przypadków notuje się również w Polsce.

Rośnie liczba zachorowań na odrę. Rodzice o "przerażających" objawach

Rośnie liczba zachorowań na odrę. Rodzice o "przerażających" objawach

Źródło:
Sky News, PAP, tvn24.pl

Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Adam Bodnar powołał w Prokuraturze Krajowej zespół śledczy do zbadania wykorzystania Pegasusa przez służby. Jest on złożony z pięciu prokuratorów. Rozszerzono też zakres prowadzonego postępowania w sprawie.

Sprawa Pegasusa. Jeden zespół rozwiązany, drugi powołany

Sprawa Pegasusa. Jeden zespół rozwiązany, drugi powołany

Źródło:
PAP

Kierowca w Ustce wjechał na przejście dla pieszych na czerwonym świetle i przed szkołą potrącił troje nastolatków. Trafili oni do szpitala, nie wiadomo, w jakim są stanie.

Nastolatkowie potrąceni przed szkołą na pasach

Nastolatkowie potrąceni przed szkołą na pasach

Źródło:
TVN24

Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) opublikował ostrzeżenie dotyczące 13 partii mąki migdałowej marki Fivio. Powodem jest przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu aflatoksyn w surowcu wykorzystanym do produkcji - czytamy w komunikacie.

Kilkanaście partii mąki wycofanych z rynku. Ostrzeżenie

Kilkanaście partii mąki wycofanych z rynku. Ostrzeżenie

Źródło:
tvn24.pl

Hiszpański żołnierz zginął w poniedziałek podczas ćwiczeń na poligonie w Bemowie Piskim na północnym wschodzie Polski. Wojskowy uczestniczył w manewrach NATO. "Cześć jego pamięci!" - pożegnało go polskie MON w mediach społecznościowych.

Hiszpański żołnierz zginął na poligonie w Polsce

Hiszpański żołnierz zginął na poligonie w Polsce

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Sąd Okręgowy w Białymstoku utrzymał wyrok pierwszej instancji w sprawie mężczyzny oskarżonego o zakłócanie mszy w jednym z kościołów w mieście oraz obrazę uczuć religijnych kilku osób. Jak wynika z ustaleń, mężczyzna zachowywał się w trakcie mszy głośno i agresywnie.

Pół roku więzienia za zakłócenie nabożeństwa. Skazany tłumaczył się "głupotą"

Pół roku więzienia za zakłócenie nabożeństwa. Skazany tłumaczył się "głupotą"

Źródło:
PAP

Małżeństwo z dzieckiem przechodziło obok zabytkowego budynku "szkoły tramwajarzy" przy Kawęczyńskiej. Nagle na ulicę poleciały odłamki szkła. W oknach zabytku rodzina zauważyła młodocianych chuliganów. Chłopcy w wieku 10, 12 i 13 lat trafili w ręce policji.

Szli z niemowlakiem, z budynku poleciało szkło. Zatrzymano chłopców w wieku 10, 12 i 13 lat

Szli z niemowlakiem, z budynku poleciało szkło. Zatrzymano chłopców w wieku 10, 12 i 13 lat

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wieloletni wójt gminy Korycin (woj. podlaskie) Mirosław Lech wygrał wybory przewagą jednego głosu. Jego kontrkandydatka Beata Matyskiel twierdzi, że ma dowody na to, iż wójt meldował przed drugą turą osoby, które nie są związane z gminą i zwraca też uwagę na dowożenie do lokali wyborczych osób, w przypadku których nie było takich podstaw. 

Wygrał jednym głosem. Jego kontrkandydatka zapowiada złożenie protestu wyborczego

Wygrał jednym głosem. Jego kontrkandydatka zapowiada złożenie protestu wyborczego

Źródło:
PAP

Tysiące wyświetleń w mediach społecznościowych ma fotografia dwóch mężczyzn jedzących coś na ulicy przed barem. Jeden to prezydencki doradca Marcin Mastalerek, drugi stoi bokiem, twarzy nie widać. Internauci informują, że to prezydent Duda, który podczas pobytu w Nowym Jorku poszedł ze swoim doradcą na pizzę do baru. Czy na pewno?

Duda i Mastalerek jedzą pizzę na ulicy? Kto jest na zdjęciu

Duda i Mastalerek jedzą pizzę na ulicy? Kto jest na zdjęciu

Źródło:
Konkret24

Były szef MSWiA Mariusz Kamiński zeznawał przed komisją śledczą do spraw afery wizowej. Powiedział, że był pierwszą osobą, która otrzymała informację o nadużyciach w MSZ. - Osobiście zleciłem CBA wyjaśnienie tej sprawy - oświadczył. Dodał, że dotarły do niego informacje o tym, że były wiceminister Piotr Wawrzyk "miał świadomość" działań prowadzonych przez Edgara Kobosa w sprawach związanych z wydawaniem wiz. Wawrzyk skomentowałem te słowa. "Nie miałem 'świadomości' przestępczej działalności Kobosa" - napisał.

Mariusz Kamiński przed komisją śledczą o aferze, gotówce w domu Kobosa i "świadomości" Wawrzyka. Były wiceminister mu odpowiada

Mariusz Kamiński przed komisją śledczą o aferze, gotówce w domu Kobosa i "świadomości" Wawrzyka. Były wiceminister mu odpowiada

Aktualizacja:
Źródło:
PAP

Jaka pogoda będzie w majówkę 2024? To pytanie, które wielu z nas zadaje sobie coraz częściej, tym bardziej że długi majowy weekend w tym roku dla niektórych może potrwać nawet ponad tydzień. Czy będzie ciepło? Sprawdź wstępną prognozę, przygotowaną przez synoptyk tvnmeteo.pl Arletę Unton-Pyziołek.

Pogoda na majówkę. Czy ciepło zdąży wrócić?

Pogoda na majówkę. Czy ciepło zdąży wrócić?

Źródło:
tvnmeteo.pl

Jastrzębie-Zdrój to największe polskie miasto, w którym po wyborach samorządowych 2024 kandydat popierany przez Prawo i Sprawiedliwość będzie prezydentem. PKW poinformowało, że tym liczącym prawie 83 tysiące mieszkańców miastem będzie rządził Michał Urgoł. Pokonał tym samym urzędującą prezydentkę Annę Hetman.

Największe miasto w Polsce z prezydentem popieranym przez PiS. Leży na Śląsku

Największe miasto w Polsce z prezydentem popieranym przez PiS. Leży na Śląsku

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Marian Banaś, prezes Najwyższej Izby Kontroli, zawiadomił prokuraturę. Chodzi o - jak czytamy w komunikacie NIK - "celowe dążenie do usunięcia go przemocą z funkcji". Osoby, o których mowa, w okresie "od 2015 roku, działając wspólnie i w porozumieniu, poprzez nadużycie udzielonych im uprawnień lub niedopełnienie ciążących na nich obowiązków, mogły doprowadzić między innymi do naruszenia porządku publicznego, bezpieczeństwa państwa i obywateli".

Banaś zawiadamia prokuraturę. Chce "bezwzględnego ukarania"

Banaś zawiadamia prokuraturę. Chce "bezwzględnego ukarania"

Źródło:
tvn24.pl

Przede mną ostatnie głosowania i sesja Parlamentu Europejskiego. Dalszego ciągu nie będzie - oświadczył w poniedziałek europoseł PiS Tomasz Poręba. Dodał, że odchodzi z bieżącej polityki.

Tomasz Poręba: Odchodzę z polityki. Na własnych warunkach

Tomasz Poręba: Odchodzę z polityki. Na własnych warunkach

Źródło:
tvn24.pl

Egzekwowanie kar nałożonych na TVN24 i TOK FM przed decyzją sądu drugiej instancji to wyraz ewidentnie złej woli - ocenił były członek KRRiT Krzysztof Luft. Jak dodał, obecny szef Rady Maciej Świrski to "fundamentalista ideologiczny". Zdaniem Juliusza Brauna, byłego szefa KRRiT, "przewodniczący Świrski wykracza w obu przypadkach poza swoje kompetencje".

"Fundamentalista ideologiczny", "wykracza poza kompetencje". Byli członkowie KRRiT o decyzjach Świrskiego

"Fundamentalista ideologiczny", "wykracza poza kompetencje". Byli członkowie KRRiT o decyzjach Świrskiego

Źródło:
Wirtualne Media, tvn24.pl

Już w tym tygodniu będziemy mogli obserwować na niebie pełnię Różowego Księżyca. Zjawisko zbiegnie się w czasie ze szczytem dwóch rojów meteorów. Niebo będą przecinać Lirydy i mniej znane pi Puppidy.

Różowa Pełnia i spadające gwiazdy. Kiedy spojrzeć w niebo?

Różowa Pełnia i spadające gwiazdy. Kiedy spojrzeć w niebo?

Źródło:
tvnmeteo.pl, PAP

Głosowanie na rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zaplanowane na wtorek nie odbędzie się - napisał rektor uczelni. Prof. Zbigniew Gaciong poinformował, że powodem jest brak kandydatów. Stan prawny dotyczący wyborów postanowiło zweryfikować Ministerstwo Zdrowia.

Wybory rektora WUM nie odbędą się. Ministerstwo interweniuje

Wybory rektora WUM nie odbędą się. Ministerstwo interweniuje

Źródło:
PAP