Łączą stadion z lotniskiem

08.05 | W Gdańsku trwają przygotowania do przejęcia PGE Areny przez UEFA. Stadion w ręce piłkarskiej centrali przejdzie 11 maja, ale już we wtorek rozpoczęto przygotowania do operacji. Zdjęto napisy z logo obiektu, przyjechała także nowa trawa, którą na czas Euro 2012 będzie wyłożona płyta boiska (TVN24)
Gdańsk gotowy na przyjazd kibicówTVN24

Ciągle trwają prace na Słowackiego i w strefie kibica, a Południowa Obwodnica ma zostać oddana do użytku dopiero w ostatniej chwili. Mimo to można uznać, że trójmiejskie przygotowania 10 dni przed Euro 2012 są już na finiszu.

Drogowcy ciągle jeszcze pracują na dwukilometrowym odcinku Trasy Słowackiego.

Tarsa przejezdna

Zapewniająca najlepsze połączenie z lotniska na stadion droga będzie jedynie "przejezdna", ale urzędnicy przekonują, że i to trzeba to uznać za sukces:

- Zakładaliśmy, że uda się zrobić tylko jedną jezdnię, którą miały poruszać się pojazdy UEFA i inne auta uprzywilejowane. Przejezdność dwóch jezdni pozwoli korzystać z tej drogi również mieszkańcom i kibicom - poinformowała rzeczniczka miejskiej spółki Gdańskie Inwestycje Komunalne, Magdalena Skorupka-Kaczmarek.

Ten fragment Trasy Słowackiego będzie gotowy w pierwszych dniach czerwca. Umożliwimy także dojazd z ul. Uczniowskiej poprzez węzeł bezpośrednio do bram stadionu. Ten zjazd jest szczególnie ważny dla samochodów służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo podczas meczu - wyjaśniła rzeczniczka GIK.

Na stadion pociągiem

Od początku maja działa już za to nowy peron Gdańsk Stadion-Expo, który położony jest około 300 metrów od stadionu piłkarskiego. Na stację tę podczas czterech meczów Euro 2012 mają przyjeżdżać specjalne pociągi z kibicami. Będą one kursować cztery godziny przed oraz trzy godziny po każdym meczu.

SKM dotarła na stadionTVN24 Gdańsk

Składy złożone z dziewięciu wagonów mają odjeżdżać z Gdańska Głównego co 12 minut i bez zatrzymywania trasę pięciu kilometrów pokonają w niespełna sześć minut. Każdym pociągiem będzie mogło pojechać 1500 osób.

Gotowy dojazd z lotniska do centrum

Z lotniska oraz z autostrady A-1 i obwodnicy trójmiejskiej do centrum miasta i na PGE Arenę Gdańsk dojazd będzie prowadził Trasą W-Z. Ostatni, liczący dwa kilometry odcinek tej jednej z najważniejszych arterii w mieście został oddany do użytku pod koniec 2011 roku.

Trasa W-Z z obwodnicą Trójmiasta łączy się na rozbudowywanym węźle Karczemki. Uroczyste otwarcie tej inwestycji odbyło się w niedzielę, choć kierowcy zaczęli korzystać z niej od połowy maja.

Nowy terminal już pracuje

W pierwszych dniach kwietnia pierwszych pasażerów odprawił nowy terminal zbudowany w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Dzięki tej inwestycji lotnisko będzie mogło obsłużyć rocznie pięć milionów pasażerów, dwa razy więcej niż dotąd.

Południowa Obwodnica

Rzecznik GDDKiA w Gdańsku Piotr Michalski zapewnia też, że między 8 a 10 czerwca ruszy ruch na budowanej 18-kilometrowej Obwodnicy Południowej Gdańska. Zabraknie na niej jeszcze dwóch zjazdów w Lipcu i Gdańsku-Porcie, a także będzie zwężenie na moście nad Motławą.

Oddanego do użytku odcinku nie będzie można uznać za skończony, bo kierowcy będą musilei liczyć się z tym, że napotkają na nim na zwężenia. Urzędnicy zwracają jednak uwagę, że akurat inwestycja nie była szykowana "na Euro" i szacują, że jej oddanie pozwoli zmniejszyć ruch samochodowy w Gdańsku nawet o jedną trzecią.

Południowa obwodnica Gdańska zaczyna się na drodze krajowej nr 7 w Koszwałach, a kończy na węźle w Straszynie, gdzie łączy się z Obwodnicą Trójmiasta.

Specjalna linia na lotnisko

Z myślą o kibicach, którzy przylecą na lotnisko w Gdańsku Rębiechowie, wytyczono dwie dedykowane linie autobusowe. Jedna o długości 15 kilometrów prowadzi do centrum miasta, do którego będzie można dotrzeć w ciągu 18 minut. Druga, na PGE Arenę Gdańsk, jest o dwa kilometry krótsza, ale jej pokonanie zajmie prawie 27 minut. W ciągu godziny autobusy będą mogły przewieść na obu trasach po 1500 osób. Autobusy będą odjeżdżały spod terminala w zależności od potrzeb, aby zapewnić jak największą efektywność kursów.

Strefa kibica już prawie gotowa

Według koordynatora gdańskiej Fan Zony Przemysława Kuśmierskiego prace nad powstaniem Strefy Kibica zaawansowane są na poziomie 70 procent.

Infrastruktura, za którą odpowiada miasto, została praktycznie zrealizowana. Pozostały nam tylko detale. Teraz czekamy na inwestycje, za które odpowiada UEFA. To w jej gestii jest postawienie sceny, zainstalowanie mającego 103 metry kwadratowe powierzchni telebimu oraz obrendowanie całego terenu - dodał Kuśmierski.

Scena razem z telebimem ma pojawić się w Gdańsku 30 maja. Do 5 czerwca wszystkie prace w tej Strefie Kibica powinny być zakończone. Dwa dni później odbędzie się tam pierwszy koncert - wystąpi Pitbull. Na Placu Zebrań Ludowych na terenie czterech hektarów będzie mogło bawić się 30 tysięcy osób.

Funkcjonariusze bez urlopów

Na czas mistrzostw szefostwo pomorskiej policji odwołało wszelkie urlopy: w województwie w tym czasie pracować będzie około 6 tysięcy policjantów. Połowa z nich będzie brała bezpośredni udział w zabezpieczeniu imprez związanych z EURO.

W grupie tej znajdzie się m.in. ponad tysiąc policjantów spoza Pomorza oddelegowanych przez Komendę Główną Policji. Funkcjonariusze ci przeszli już szkolenia z topografii Gdańska oraz organizacji stref kibica, miasteczek namiotowych itp. Polskim policjantom pomagać także będzie kilkuset policjantów z Hiszpanii, Włoch, Chorwacji i Irlandii.

W dni, w których w Gdańsku rozgrywane będą mecze, funkcjonariusze będą wspierani z powietrza przez dwa policyjne śmigłowce.

Także szef Morskiego Oddziału Straży Granicznej wstrzymał na czas Euro wszystkie urlopy, formacja będzie więc pracować w czasie Euro w pełnej obsadzie liczącej ok. 1500 funkcjonariuszy. Dodatkowo wspomogą ją też pogranicznicy z jednego z ośrodków szkolenia Straży Granicznej oraz - jeżeli zajdzie taka potrzeba - innych jednostek SG. Przykładowo stałą - ok. 250-osobową, załogę na gdańskim lotnisku wspomoże kilkudziesięciu dodatkowych funkcjonariuszy.

W pełnym - liczącym 310 osób - składzie, pracować będzie w czasie Euro gdańska Straż Miejska.

Podczas Euro odpoczniesz na plaży

Zdaniem kierownika Kąpielisk Morskich w Gdańsku Łukasza Iwańskiego nie można wykluczyć, że wielu kibiców może nocować na gdańskich plażach podczas Euro. Oczywiście będziemy upominać, że nie wolno biwakować na plaży, rozpalać ognisk. Przy wejściach na plaże będą stały informujące o tym tablice. Jeśli ktoś jednak będzie miał karimatę i śpiwór, to trudno mu zakazać leżenia na plaży, nawet w nocy - powiedział PAP Iwański.

Dodatkowo, 24 kilometry plaży w Gdańsku całodobowo podczas Euro obserwować będą cztery patrole ratownicze. Na taką jednostkę patrolową składa się łódź z dwoma ratownikami, kajak z ratownikiem oraz ratownik na brzegu, pojawią się też ratownicy medyczni na rowerach, postawionych zostanie też dodatkowych 35 toalet przenośnych. Zwiększona zostanie też liczba ekip sprzątających plażę ze śmieci.

Autor: ws / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości
W szkołach zrobiło się "normalnie". I to niekoniecznie jest dobre

W szkołach zrobiło się "normalnie". I to niekoniecznie jest dobre

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Prezydent USA Donald Trump po rozmowie z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu powiedział, że Stany Zjednoczone "przejmą kontrolę nad Strefą Gazy". Zapowiedział, że Ameryka zrówna ten teren z ziemią i stworzy tam "nieograniczoną liczbę miejsc pracy". Pytany o to, czy wyśle do Gazy amerykańskich żołnierzy, dodał, że "zrobi to, co konieczne".

Trump: USA przejmą kontrolę nad Strefą Gazy

Trump: USA przejmą kontrolę nad Strefą Gazy

Źródło:
PAP

Prezydentka Meksyku Claudia Sheinbaum ogłosiła, że jej kraj rozpoczął operację rozmieszczania przy granicy z USA dziesięciu tysięcy żołnierzy i żandarmów. Wyjaśniła, że zgodnie z umową pomiędzy obu krajami mają powstrzymać przemyt fentanylu i nielegalną migrację.

Meksyk rozmieszcza żołnierzy na granicy z USA. Mają powstrzymać przemyt

Meksyk rozmieszcza żołnierzy na granicy z USA. Mają powstrzymać przemyt

Źródło:
PAP

1077 dni temu rozpoczęła się inwazja zbrojna Rosji na Ukrainę. W wojnie z Rosją zginęło 45 tysięcy żołnierzy, a 390 tysięcy zostało rannych - ujawnił prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. W ciągu ostatniej doby na froncie doszło do 80 starć bojowych - przekazał sztab generalny ukraińskich sił zbrojnych. - Prowadzimy rozmowy z Rosjanami i Ukraińcami i mam nadzieję, że zrobimy coś, co wyrasta ponad wszystko - oznajmił prezydent USA Donald Trump podczas konferencji z izraelskim premierem Benjaminem Netanjahu. Oto, co wydarzyło się w Ukrainie i wokół niej w ciągu ostatniej doby.

Zełenski ujawnia, ilu żołnierzy straciła w wojnie Ukraina

Zełenski ujawnia, ilu żołnierzy straciła w wojnie Ukraina

Źródło:
PAP, NV, Suspilne, tvn24.pl

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał prognozę zagrożeń meteorologicznych na nadchodzące dni. Z komunikatu wynika, że w części kraju mogą wystąpić opady marznące oraz oblodzenie. Sprawdź szczegóły.

Na drogach i chodnikach znów może być ślisko

Na drogach i chodnikach znów może być ślisko

Źródło:
tvnmeteo.pl

Największą grupą pracujących obcokrajowców w Polsce nadal są Ukraińcy, ale ich udział stopniowo maleje. W ostatnich latach niemal 50-krotnie wzrosła natomiast liczba Kolumbijczyków, których pracodawcy cenią za elastyczność adaptacyjną i dobrą znajomość języka angielskiego - wynika z raportu Smart Solutions.

Chcą pracować w Polsce. Skokowy wzrost obywateli jednego kraju

Chcą pracować w Polsce. Skokowy wzrost obywateli jednego kraju

Źródło:
PAP

Ze wstępnego raportu opublikowanego we wtorek na stronie internetowej rządu Kazachstanu wynika, że azerski samolot pasażerski, który rozbił się w grudniu po przekierowaniu z Rosji do Kazachstanu, został uszkodzony "prawdopodobnie przez obiekty zewnętrzne".

Raport: azerski samolot prawdopodobne uszkodzony przez obiekty zewnętrzne

Raport: azerski samolot prawdopodobne uszkodzony przez obiekty zewnętrzne

Źródło:
PAP

Premier Grenlandii Mute Egede zaproponował, aby 11 marca odbyły się wybory parlamentarne na wyspie, która ma status autonomicznego terytorium Danii. Zaznaczył, że Grenlandia przechodzi "trudny czas".

"Jako kraj przechodzimy przez bezprecedensowy i trudny czas". Premier Grenlandii zaproponował termin wyborów

"Jako kraj przechodzimy przez bezprecedensowy i trudny czas". Premier Grenlandii zaproponował termin wyborów

Źródło:
PAP

Rak piersi to najczęściej diagnozowany nowotwór u kobiet - wynika z krajowego rejestru tej choroby. Okazuje się jednak, że to rak płuca jest pierwszą nowotworową przyczyną zgonów u kobiet. Materiał magazynu "Polska i Świat". Całe wydanie dostępne w TVN24 GO.

"To rak płuca jest pierwszą nowotworową przyczyną zgonów u kobiet, a nie rak piersi"

"To rak płuca jest pierwszą nowotworową przyczyną zgonów u kobiet, a nie rak piersi"

Źródło:
TVN24

Eksperci prawni Komisji Europejskiej, Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych, Rady Europy, Ukrainy i 37 państw stworzyli podstawy prawne dla działania trybunału do spraw agresji wobec Ukrainy. Sekretarz generalny Rady Europy Alain Berset podkreślił, że osiągnięto "ważny postęp". Z kolei szefowa unijnej dyplomacji Kaja Kallas stwierdziła, że nikt z przywódców Rosji nie jest nietykalny.

"Nikt z przywódców Rosji nie jest nietykalny". Specjalny trybunał rozliczy agresję wobec Ukrainy

"Nikt z przywódców Rosji nie jest nietykalny". Specjalny trybunał rozliczy agresję wobec Ukrainy

Źródło:
PAP

Prezydent USA Donald Trump oświadczył, że Stany Zjednoczone "przejmą kontrolę nad Strefą Gazy". W szkole w szwedzkim mieście Örebro doszło do strzelaniny. Z kolei premier Donald Tusk oświadczył, że Polska nie będzie implementowała paktu migracyjnego. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć w środę 5 lutego.

Trump chce kontrolować Strefę Gazy, strzelanina w szwedzkiej szkole, Polska bez paktu migracyjnego

Trump chce kontrolować Strefę Gazy, strzelanina w szwedzkiej szkole, Polska bez paktu migracyjnego

Źródło:
PAP, TVN24, Eurosport

Premier Donald Tusk poinformował, że po wyborach prezydenckich zostanie przedstawiony projekt rekonstrukcji rządu. - To będzie zmiana systemowa, będzie mniej ministrów, rząd będzie jednym z najmniejszych w Europie - stwierdził szef rządu. Do zapowiedzi premiera w "Faktach po Faktach" odniósł się lider Polski 2050 Szymon Hołownia. - Nie będzie żadnej zmiany w tym rządzie bez naszej zgody - podkreślił.

Tusk zapowiada "jeden z najmniejszych rządów w Europie". Hołownia: nie wiedziałem

Tusk zapowiada "jeden z najmniejszych rządów w Europie". Hołownia: nie wiedziałem

Aktualizacja:
Źródło:
PAP

- Pomoc dla Rafako jest wciąż możliwa, trwają w tej sprawie rozmowy - poinformował minister aktywów państwowych Jakub Jaworowski. Sąd Rejonowy w Gliwicach wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości spółki w grudniu ubiegłego roku.

Upadłość Rafako. "Pomoc jest wciąż możliwa"

Upadłość Rafako. "Pomoc jest wciąż możliwa"

Źródło:
PAP

We wtorek późnym wieczorem w tunelu przed stacją Bielsko-Biała Główna wykoleił się pociąg osobowy, kóry jechał ze Zwardonia do Katowic. Bartłomiej Wnuk, rzecznik regionalnego przewoźnika Kolei Śląskich, przekazał, że nikomu nic się nie stało.

Pociąg wykoleił się tuż przed stacją Bielsko-Biała Główna 

Pociąg wykoleił się tuż przed stacją Bielsko-Biała Główna 

Źródło:
PAP

Lidl wycofuje ze sprzedaży precle w czekoladzie mlecznej i deserowej. Apeluje także o zwrot zakupionych produktów - informuje Główny Inspektorat Sanitarny. Produkt można zwrócić w każdym sklepie sieci bez konieczności okazywania paragonu.

Duża sieć wycofuje produkt. "Może spowodować uczucie pieczenia"

Duża sieć wycofuje produkt. "Może spowodować uczucie pieczenia"

Źródło:
tvn24.pl

Do Finlandii dotarła fala mrozu. W nocy z poniedziałku na wtorek w Laponii odnotowano najniższą temperaturę w obecnym sezonie zimowym. Termometry w północnym regionie tego kraju pokazały -39,6 stopnia Celsjusza.

Prawie 40 stopni mrozu. Tak zimno jeszcze nie było

Prawie 40 stopni mrozu. Tak zimno jeszcze nie było

Źródło:
PAP, Yle, hs.fi

We wtorek prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia wobec sześciu osób w sprawie Funduszu Sprawiedliwości i złożyła kolejny wniosek o uchylenie immunitetu posłowi PiS Marcinowi Romanowskiemu, który uzyskał azyl na Węgrzech. Pytany o to Donald Tusk powiedział, że w poniedziałek chciał zapytać Viktora Orbana, "jak się czuje jego gość". - Ale premier Orban był jakiś osowiały i w kuluarach trudno mi było go znaleźć - stwierdził. Sprawę tę komentowali także inni politycy.

Tusk: Chciałem zapytać Orbana, jak się czuje jego gość. Ale był jakiś osowiały

Tusk: Chciałem zapytać Orbana, jak się czuje jego gość. Ale był jakiś osowiały

Źródło:
TVN24, PAP

Zespół CSIRT NASK zaobserwował kampanię wiadomości e-mail, podszywających się pod Pekao. Oszuści wysyłają wiadomości, które rzekomo pochodzą od zespołu wsparcia banku.

Masz konto w tym banku? Uważaj na takie e-maile

Masz konto w tym banku? Uważaj na takie e-maile

Źródło:
tvn24.pl

Stany Zjednoczone zwróciły się do Organizacji Narodów Zjednoczonych, aby w trybie natychmiastowym zamrozić amerykańskie środki przeznaczone do finansowania misji międzynarodowej na Haiti - poinformował we wtorek Stephane Dujarric, rzecznik ONZ. Misja ta ma na celu pomagać haitańskiej policji w walce z gangami, które kontrolują około 85 procent stolicy kraju.

"Otrzymaliśmy oficjalną notę od USA". Zamrażają finansowanie walki z gangami

"Otrzymaliśmy oficjalną notę od USA". Zamrażają finansowanie walki z gangami

Źródło:
PAP

Zmiany klimatu sprawiają, że nasza planeta staje się coraz bardziej niegościnna dla wielu gatunków zwierząt, ale nie dla szczurów. Populacja tych gryzoni ma się znakomicie, ich liczebność stale rośnie w dużych miastach i nic nie wskazuje na to, że ma się to zmienić. Międzynarodowy zespół naukowców odkrył, dlaczego tak się dzieje.

Liczba szczurów gwałtownie rośnie. Będzie tylko gorzej

Liczba szczurów gwałtownie rośnie. Będzie tylko gorzej

Źródło:
livescience.com, Science

We wtorkowym losowaniu Eurojackpot nie padła główna wygrana. Kumulacja rośnie do 320 milionów złotych. W Polsce odnotowano wygraną w wysokości prawie 800 tysięcy złotych. Oto liczby, które wylosowano 4 lutego 2025 roku.

Duża wygrana w Eurojackpot w Polsce

Duża wygrana w Eurojackpot w Polsce

Źródło:
tvn24.pl

Niezwykle intensywne opady śniegu sparaliżowały część Japonii. W wielu miastach w zachodniej i północnej części kraju pokrywa śnieżna sięga kilkudziesięciu centymetrów, a w niektórych miejscach wynosi ponad metr. Z powodu trudnych warunków atmosferycznych na całej wyspie Hokkaido zamknięto blisko 400 szkół.

Spadło 120 cm śniegu, zamknięto kilkaset szkół

Spadło 120 cm śniegu, zamknięto kilkaset szkół

Aktualizacja:
Źródło:
ENEX, The Japan Times, NHK, Weathernews, PAP

Przekaz o tym, że szkocki rząd rzekomo rozważa wprowadzenie zakazu posiadania kotów, wywołał sporo zamieszania w brytyjskich mediach. Stamtąd dotarł do polskich internautów. Jednak raport, który jakoby miał rekomendować taki zakaz, nigdzie o nim nie wspomina.

Będzie zakaz posiadania kotów w Szkocji? O co chodzi z "ryzykiem dla dzikiej przyrody"

Będzie zakaz posiadania kotów w Szkocji? O co chodzi z "ryzykiem dla dzikiej przyrody"

Źródło:
Konkret24

65-letni kierowca jechał autostradą A2 pod prąd. W miejscowości Miedniewice (woj. mazowieckie) zderzył się czołowo z jadącym prawidłowo fordem. Obaj kierowcy zginęli. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 65-latek wjechał na autostradę pod prąd, wyjeżdżając z MOP w Bolimowie (woj. łódzkie). Reporter TVN24 sprawdził, jak to możliwe, żeby kierowca wjechał tam pod prąd.

Wjechał na autostradę pod prąd, zginął on i inny kierowca. Reporter TVN24 sprawdził oznakowanie zjazdu

Wjechał na autostradę pod prąd, zginął on i inny kierowca. Reporter TVN24 sprawdził oznakowanie zjazdu

Źródło:
TVN24

Na Morzu Egejskim blisko wysp Santorini i Amorgos występują silne wstrząsy. Wzmożona aktywność sejsmiczna utrzymuje się tam od kilku dni. Eksperci nie są pewni, jak długo potrwa fala trzęsień ziemi i czy może doprowadzić do tsunami. O tym, co dzieje się obecnie na Santorini, opowiedziała mieszkająca tam od 20 lat Polka.

"Trzęsło dosłownie co minutę. To było przerażające". Relacja Polki mieszkającej na Santorini

"Trzęsło dosłownie co minutę. To było przerażające". Relacja Polki mieszkającej na Santorini

Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl

Waldemar Bonkowski będzie musiał jednak pracować społecznie. Sąd Okręgowy w Gdańsku uwzględnił zażalenie prokuratury na decyzję sądu, który zgodził się, żeby były senator PiS - zamiast prac społecznych - zapłacił. To druga część kary Bonowskiego, który został skazany za znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Zwierzę nie przeżyło.

Były senator PiS znęcał się nad psem. Zamiast prac społecznych miał zapłacić. Sąd zadecydował

Były senator PiS znęcał się nad psem. Zamiast prac społecznych miał zapłacić. Sąd zadecydował

Źródło:
Radio Gdańsk/ TVN24/ PAP
Koniec dochodzenia w sprawie Jana Malickiego. Prokuratura podjęła decyzję

Koniec dochodzenia w sprawie Jana Malickiego. Prokuratura podjęła decyzję

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Wykrycie nowotworu na wczesnym etapie coraz częściej pozwala na całkowite wyleczenie. W Światowym Dniu Walki z Rakiem eksperci zwracają jednak uwagę, że wciąż nie brakuje osób, które zgłaszają się z nowotworem w zaawansowanym stadium. Dlaczego zwlekamy z badaniami i jak możemy obniżyć ryzyko zachorowania?

"50 procent zależy od nas". Eksperci o tym, jak zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka 

"50 procent zależy od nas". Eksperci o tym, jak zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka 

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Rośnie odsetek osób, u których diagnozowany jest rak płuc, a które nigdy nie paliły papierosów - informuje Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem. Według ekspertów winne może być zanieczyszczenie powietrza.

Coraz więcej przypadków raka płuc wśród niepalących. Naukowcy wskazują przyczynę

Coraz więcej przypadków raka płuc wśród niepalących. Naukowcy wskazują przyczynę

Źródło:
Guardian, zwrotnikraka.pl, tvn24.pl

Akcje, petycje, plakaty, fałszywe informacje - politycy Konfederacji, ale też Karol Nawrocki oraz rzesza internautów dezinformują na temat Centrów Integracji Cudzoziemców. Alarmują, że to "ośrodki dla nielegalnych imigrantów", że powstają "z pieniędzy podatników", że to realizacja paktu migracyjnego. To wszystko nieprawda.

Centra Integracji Cudzoziemców dla "nielegalnych imigrantów"? Wielostopniowa manipulacja

Centra Integracji Cudzoziemców dla "nielegalnych imigrantów"? Wielostopniowa manipulacja

Źródło:
Konkret24

Sebastian Klauziński z tvn24.pl oraz Tomasz Patora i Joanna Pęcherska-Fiałek z "Uwaga!" TVN są w gronie nominowanych do głównej Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. To jedna z najważniejszych nagród przyznawanych za materiały dziennikarskie. Nominację w kategorii "Dziennikarz dla planety" zdobyła Magda Łucyan z TVN/TVN24.

Dziennikarze TVN i tvn24.pl nominowani do Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego

Dziennikarze TVN i tvn24.pl nominowani do Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego

Źródło:
Eurozet

Styczeń to kolejny miesiąc, gdy "Fakty" TVN były zdecydowanie najchętniej oglądanym programem informacyjnym w Polsce. W styczniu oglądało nas średnio ponad dwa miliony siedemset tysięcy widzów. 

Świetne wyniki oglądalności "Faktów" TVN. Dziękujemy!

Źródło:
Fakty TVN

Jedna z najważniejszych postaci współczesnego kina europejskiego Juliette Binoche została przewodniczącą jury Konkursu Głównego Festiwalu Filmowego w Cannes. Francuska aktorka przejmie ten zaszczyt od Amerykanki Grety Gerwig.

Cannes 2025. Juliette Binoche przewodniczącą jury Konkursu Głównego

Cannes 2025. Juliette Binoche przewodniczącą jury Konkursu Głównego

Źródło:
tvn24.pl