Wielka Brytania

Wielka Brytania

Trzeci w kolejce do brytyjskiego tronu książę George, syn Kate i Williama, kończy we wtorek rok. Rodzice solenizanta postanowili uczcić jego urodziny kameralnym przyjęciem w Pałacu Kensington. Gościem honorowym jest prababcia George'a królowa Elżbieta II.

David Cameron oświadczył, że Unia Europejska powinna rozważyć mocno uderzające w Rosję sankcje, jeśli Moskwa nie zmieni kursu wobec Ukrainy. Brytyjski premier podkreślił też wyraźnie, że w obliczu konfliktu na Ukrainie żaden kraj UE nie powinien sprzedawać Rosji sprzętu wojskowego. Skrytykował w tym kontekście plan sprzedaży przez Francję okrętów desantowych Rosji.

Cztery tysiące domów planuje zbudować sieć handlowa Tesco. Brytyjski gigant posiada około 300 działek, na których miały powstać wielkopowierzchniowe hipermarkety. Jednak koncern zmienił zdanie i uznał, że rynek jest już częściowo nasycony, a istnieje znacznie większe zapotrzebowanie na nieruchomości mieszkalne.

W trwającej od pół roku tajnej operacji policja w Wielkiej Brytanii zatrzymała 660 domniemanych pedofilów. Śledczy w ramach działań operacyjnych namierzali osoby publikujące w internecie nieprzyzwoite treści z udziałem dzieci - poinformowano w środę.

Premier Wielkiej Brytanii David Cameron mianował dotychczasowego ministra obrony Philipa Hammonda ministrem spraw zagranicznych po nieoczekiwanym ustąpieniu z tego stanowiska Williama Hague'a. Nowym ministrem obrony został Michael Fallon.

Minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii William Hague nieoczekiwanie ustąpił ze stanowiska. Poinformowano o tym w poniedziałek późnym wieczorem. Jego następcą ma być Philip Hammond, obecny minister obrony w rządzie Davida Camerona.

Wielka Brytania chce zmusić zagranicznych nabywców dużych brytyjskich firm do tego, aby inwestowały np. w badania, które są ważne dla interesu narodowego tego kraju. To efekt debaty, która przetoczyła się przez kraj po tym, jak Pfizer próbował przejąć AstraZenecka. Mogło się to wiązać ze zmniejszeniem finansowania badań kluczowych dla Brytyjczyków.