Wielka Brytania

Wielka Brytania

"Plan B" bez konkretów. May nie zmienia kursu

- Nie wierzę, że istnieje większościowe poparcie dla drugiego referendum - stwierdziła brytyjska premier Theresa May, przedstawiając w Izbie Gmin scenariusz w sprawie brexitu po odrzuceniu przez posłów umowy z Unią Europejską. Dodała, że "drugie referendum stworzyłoby kolejne problemy".

Zamknięte ulice, ewakuowane domy. Alerty terrorystyczne w Irlandii Północnej

Północnoirlandzka policja ogłosiła dwa alerty terrorystyczne w Londonderry. Obydwa mają związek z kradzieżą samochodów, które mogły zostać użyte w celach terrorystycznych. Poniedziałkowe alarmy zostały ogłoszone niespełna 48 godzin po tym, gdy w centrum tego miasta doszło do wybuchu samochodu pułapki.

97-letni książę Filip znów kierował. Tym razem bez pasów

Książę Filip został upomniany przez policję za jazdę samochodem bez pasa bezpieczeństwa po drodze publicznej w pobliżu królewskiej rezydencji w Sandringham. Zaledwie dwa dni wcześniej mąż królowej Elżbiety II miał wypadek samochodowy w tej samej okolicy.

Theresę May czeka "spacer po cienkiej linie"

Brytyjskie media są podzielone w ocenie działań premier Theresy May mających na celu rozwiązanie kryzysu wokół wyjścia kraju z Unii Europejskiej. Wskazują na problemy ze znalezieniem kompromisu w sprawie warunków brexitu.

"Powiedzcie nam, czego chcecie. Wtedy możemy rozmawiać"

Przełożenie wyznaczonego na 29 marca terminu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej ma sens tylko pod warunkiem, że Londyn wyjaśni, jakie kroki zamierza podjąć po odrzuceniu umowy w sprawie brexitu przez brytyjski parlament - powiedział Manfred Weber, niemiecki polityk ze sporymi szansami na stanowisko szefa Komisji Europejskiej. Sytuację na Wyspach oceniają także niemieckie media, określając ją "politycznym chaosem".

Theresa May przetrwała. Wotum nieufności odrzucone

Izba Gmin odrzuciła w środę wotum nieufności wobec rządu premier Theresy May. Przeciwko jego przyjęciu opowiedziało się 325 deputowanych. Za pozbawieniem brytyjskiej premier funkcji zagłosowało 306 parlamentarzystów.

Porozumienia odrzucone. Morawiecki: bezumowny brexit jest złym rozwiązaniem

Zrobimy wszystko, by naszym obywatelom i firmom zapewnić maksimum przewidywalności i bezpieczeństwa - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki po tym, gdy Izba Gmin nie poparła umowy wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty. Do wtorkowego głosowania odniósł się także wiceszef MSZ do spraw europejskich Konrad Szymański.

Porażka Theresy May. Porozumienie w sprawie brexitu odrzucone

Izba Gmin odrzuciła we wtorkowym głosowaniu wypracowane przez rząd Theresy May porozumienie z Unią Europejską w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty. Przeciw porozumieniu opowiedziało się 432 deputowanych. Rządowy projekt poparło 202 parlamentarzystów. To najwyższa porażka urzędującego premiera w historii brytyjskiego parlamentaryzmu.

Słońce, morze, piasek i on. Hercules RAF-u lądował na plaży

Wojskowy samolot transportowy Hercules, mknący brzegiem morza przez angielską plażę Saunton Sands, może nie wzbudzać już ekscytacji miejscowych - podobne ćwiczenia RAF odbywają się tam regularnie. Jednak dla ludzi przyjeżdżających w te okolice hrabstwa Devon, popularne między innymi wśród surferów, jest to nie lada atrakcja. Jeden z obserwatorów malownicze lądowania i starty maszyny uwiecznił na filmie, zamieszczonym na Facebooku.