prognoza

prognoza

Na północnym zachodzie będzie ślisko. Zachowajcie czujność

Kierowcy na trasach w Polsce północno-zachodniej nie będą zadowoleni. Komfort odbiorą im opady deszczu i silny wiatr, osiągający w porywach prędkość około 50 km/h. W pozostałych województwach - w centrum, na południu czy na wschodzie Polski - pogoda będzie nieco bardziej sprzyjająca.

Siarczysty mróz w Rosji, lato w Hiszpanii

W środę nad kontynentem pojawi się sporo deszczowych chmur. Na słońce mogą liczyć jedynie mieszkańcy Półwyspu Iberyjskiego, Apenińskiego i Bałkańskiego. Niemal wszędzie odnotowane zostaną wysokie temperatury jak na styczeń. Jedynie w Murmańsku chwyci siarczysty mróz.

Prognoza na pięć dni: wiatr zelżeje. Ale miejscami przybędzie śniegu

Synoptycy prognozują, że aż do ostatniego dnia trwającego tygodnia utrzymają się dodatnie temperatury oraz że siła wiatru będzie coraz słabsza. Nie wszędzie jednak z dnia na dzień zrobi się ładnie - w kilku województwach spodziewane są utrudnienia pogodowe, takie jak opady śniegu z deszczem lub samego śniegu.

Pogoda na 16 dni: styczeń udaje marzec, zimy nie widać

Wietrzna, ciepła i daleka od zimowych wyobrażeń pogoda niestety trwa dalej. Jej przyczyną jest duża aktywność i liczba niżów, które tworzą się głównie nad Oceanem Atlantyckim i wkraczają śmiało do Europy. Ich wędrówka przebiega bez przeszkód, bo na wschodzie Europy brakuje mocnego wyżu, który zablokowałby je.

Pozrywane dachy, uszkodzone słupy energetyczne. 180 tys. gospodarstw zostaje bez prądu

Wichura rozszalała się nad Polską. Straż pożarna w woj. zachodniopomorskim, pomorskim, lubuskim i dolnośląskim miała pełne ręce roboty. Prowadziła ponad 1200 interwencji związanych z usuwaniem powalonych na ulice drzew. Uszkodzeniu uległy również samochody, reklamy, domy i budynki użytkowe. W sumie 180 tys. gospodarstw zostało pozbawionych prądu. Jedna osoba została ranna.