Pedofilia

0

Pedofilia

Interpol zidentyfikował około 50 osób podejrzewanych o pedofilię i aresztował część z nich w szeroko zakrojonej operacji przeciwko grupie posługującej się sieciami społecznymi do rozsyłania zdjęć o charakterze pedofilskim - podała międzynarodowa policja.

Holenderski sąd skazał na 18 lat więzienia, a potem na nieokreślone w czasie leczenie psychiatryczne, pedofila, który molestował dziesiątki dzieci w przedszkolach w Amsterdamie i zamieszczał nagrania wideo z tymi czynami w internecie.

Krakowscy policjanci zatrzymali 47-letniego pedofila-recydywistę, który podając się za fotografia wyprowadził z placu zabaw dwie 8-letnie dziewczynki. Później jednej z nich robił pornograficzne zdjęcia. Dziecko po powrocie do domu opowiedziało o wszystkim rodzicom.

Miała siedem lat, gdy - jak mówi - padła ofiarą pedofila. Teraz jest dorosła i walczy o zaostrzenie prawa, by podobne przestępstwa nie poszły w zapomnienie. Dziś w tej sprawie w Sejmie odbędzie się społeczna debata. Ojczym Agaty Baranieckiej-Kłos, który miał się dopuścić molestowania, nie poniósł kary - prokuratura umorzyła postępowanie.

Rodzice dziewczynki, która padła ofiarą 63-letniego pedofila w miejscowości St. Andreasberg w górach Harzu, przy pierwszej nadarzającej się okazji sami "wymierzyli mu sprawiedliwość". - Mężczyzna został pobity tak dotkliwie, że trafił do szpitala - poinformowała policja.

34-letni Kanadyjczyk z Toronto został oskarżony o zmuszanie 12-letniej dziewczynki do uprawiania seksu przez internet. Żeby nakłonić dziecko, udawał że jest Justinem Bieberem - podaje CNN.

31 osób zamieszanych w rozpowszechnianie i posiadanie treści pedofilskich zatrzymali policjanci w 12 województwach w całej Polsce podczas akcji pod kryptonimem NEO. Ośmiu z zatrzymanych usłyszało już zarzuty. Policja zabezpieczyła, też ponad 3 tys. płyt CD i DVD. Zatrzymani to głównie mężczyźni.

Ponad 20 lat temu w bestialski sposób wykorzystał, a potem zamordował trzech chłopców. Za dwa lata ma wyjść na wolność, bo jego wyrok śmierci wydany jeszcze w latach 80-tych został anulowany w nowym systemie prawnym. Psycholog sądowy mówi: Mariusz Trynkiewicz "to maszyna do zabijania". Sąd i prokuratura są bezsilne, bo polskie prawo nie pozwala na wydłużenie mu wyroku.

- Nie wolno dzieciom mówić, że mają być wobec wszystkich grzeczne i jak dorosły coś każe, to dziecko ma obowiązek zrobić - przestrzega psycholog Aleksandra Piotrowska. W ocenie specjalistów, dzieci narażone na atak pedofilów, trzeba już w przedszkolu uczyć prawidłowego reagowania na taką sytuację.

- Poszłyśmy z Wiktorią za kościół do toalety. Ja weszłam do jednej kabiny, a Wiktoria do drugiej. No i ten pan wszedł i ja się trochę zdziwiłam, bo wszedł do toalety dla dziewczyn, a tam obok była dla chłopców - opowiada 8-letnia Malwina. Dziewczynkę i jej koleżankę kilka dni temu w przykościelnej toalecie napadł pedofil. Malwinie w porę przypomniały się rady nauczycielki. - Opowiadała, że trzeba gryźć, że mamy się bronić - powiedziała dziewczynka tłumacząc jak udało się im uciec. Mężczyznę udało się zatrzymać dzięki dwóm kobietom, które pod kościołem czekały na swoje dzieci.

- Byłam trochę zestresowana, ale przypomniałam sobie, że nasza pani w szkole nam opowiadała, że mamy gryźć, że mamy się bronić. To kopnęłam (napastnika) gdzieś w okolice krocza - opowiada 8-letnia Malwina z Sosnowca, która pomogła koleżance wyrwać się z rąk pedofila. Mężczyzna zaatakował dziewczynki w przykościelnej toalecie. Kiedy napastnik zaczął uciekać, w pogoń za nim ruszyły dwie młode kobiety. Po zatrzymaniu napastnika przez policję okazało się, że był on już karany za pedofilię.

Na 5,5 roku więzienia za zgwałcenie 10-letniego chłopca skazał tarnobrzeski sąd 21-letniego Mateusza W. Wyrok nie jest prawomocny. Proces ze względu na charakter sprawy toczył się za zamkniętymi drzwiami. Uzasadnienie wyroku również było niejawne.

Gdy chciały skorzystać z toalety przy miejscowym kościele św. Floriana za nimi wszedł mężczyzna i kazał się im rozebrać - wynika z relacji dwóch dziewczynek z Sosnowca. Dzieci uciekły i zaalarmowały stojące przed kościołem kobiety. Te zatrzymały napastnika. Mężczyzna trafił w ręce policji, a potem do aresztu. Grozi mu do 12 lat więzienia.

37-letni mężczyzna, który na terenie aquaparku w Sopocie molestował 11-letnią dziewczynkę, został tymczasowo aresztowany. Mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa.

Ponad dwa miliardy dolarów - tyle kosztował Kościół na całym świecie skandal pedofilii wśród księży. Takie dane przedstawili amerykańscy eksperci podczas trwającego w Rzymie sympozjum na temat walki z dewiacjami seksualnymi w szeregach duchowieństwa.