Marsz PiS w Warszawie

Marsz PiS w Warszawie

- Manifestacja pokazała, że jeśli wszyscy się zjednoczymy, potrafimy pokazać, że są wartości, na których nam bardzo zależy. Pokazała też, że cała opozycja parlamentarna i opozycja pozaparlamentarna, mimo różnic ,może się zjednoczyć i działać razem - powiedział podczas spotkania z dziennikarzami w Sejmie poseł PO, Tomasz Siemoniak, na temat manifestacji KOD, która odbyła się w sobotę.

- Od czasów kampanii prezydenckiej, przez parlamentarną kończąc na czasach krótkich, ale jakże dobitnych rządów obecnego prezydenta i PiS-u non stop od rana do nocy słyszymy pogróżki. W niektórych przypadkach przerodziły się w rękoczyny - mówił w programie "Fakty po Faktach" europoseł PO Adam Szejnfeld. - Jesteście wyizolowani od ludzi, dlatego przegraliście wybory po tych 8 latach - odpowiedział Ryszard Czarnecki, europoseł PiS.

Ulicami Warszawy przeszedł V Marsz Wolności i Solidarności zorganizowany przez PiS. Uczestnicy mieli ze sobą biało-czerwone flagi i transparenty z hasłami, m.in. "Prezydencie jesteśmy z tobą" czy "Chcemy dekomunizacji sądów i mediów publicznych". Manifestację zakończyło przemówienie Jarosława Kaczyńskiego przed Trybunałem Konstytucyjnym.