jezioro

jezioro

Było większe od obecnie największego jeziora na Ziemi i rozciągało się na powierzchni ponad 400 tysięcy kilometrów kwadratowych. Dziś jezioro Czad - bo o nim mowa - jest o wiele mniejsze. O świetności potężnego akwenu przypominają nam zdjęcia satelitarne, na których widać starożytne linie brzegowe.

Woda w słonym jeziorze w parku Westgate w Port Melbourne na południu Australii zmieniła kolor na różowy. Niecodzienny widok przykuwa uwagę okolicznych mieszkańców i turystów, którzy robią sobie przy nim zdjęcia.

Do pięknego zjawiska doszło na jeziorze Pontchartain w stanie Luizjana w USA. Jego duża część zabarwiła się na zielono. Przyczyną nie jest ani katastrofa ekologiczna, ani ingerencja człowieka. To mogła zrobić tylko Matka Natura.

Astronauta z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej sfotografował jeziora Willis i Hazlett leżące w obrębie piaszczystej pustyni w Zachodniej Australii. Znajduje się tam kilka mniejszych i większych zbiorników.

Krystalicznie czyste wody o przejrzystości nawet kilkunastu metrów. Dookoła zapierający dech w piersiach krajobraz. Poznajcie niesamowite akweny, które aż proszą się, żeby w nich popływać.

Niewiele osób pojawia się w okolicach jeziora Natron położonego w północnej Tanzanii. Woda kusi niespotykanym kolorem, jednak jest silnie trująca dla większości organizmów. Tylko nieliczne są w stanie przeżyć.