Polska Agencja Żeglugi Powietrznej

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej

Były gwiazdor TVP za doradzanie szefowej PAŻP brał maksymalną stawkę

Jarosław Olechowski jako doradca prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej zarabiał maksymalną kwotę, jaką na tym stanowisku przewiduje regulamin płac agencji - ustalił tvn24.pl. Miał też umowę o zakazie konkurencji, choć PAŻP jest jedyną instytucją w Polsce zatrudniającą kontrolerów ruchu lotniczego.

Kontroler lotów nie pracuje, choć sąd nakazał go przywrócić. Zwolniony za wypowiedź dla TVN24

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej przywróciła do pracy kontrolera na gdańskim lotnisku, ale kilka dni później zwolniła go z obowiązku świadczenia pracy. Michał Mikołajczak został wcześniej dyscyplinarnie zwolniony z pracy za wypowiedź dla TVN24. To w Gdańsku - jak ujawniliśmy w tvn24.pl przed ponad rokiem - z powodu braków w obsadzie kontrolerów dochodziło do lotów samolotów pasażerskich bez kontroli.

Prezes PAŻP odwołana. Znamy nazwisko jej następczyni

Magdalena Jaworska ma zastąpić Anitę Oleksiak na stanowisku prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej - ustalił tvn24.pl. Premier Donald Tusk powołał nową prezes PAŻP w czwartek. Oleksiak, pytana o sprawę w środę wieczorem, odpowiedziała, że właśnie kończy urlop i nie została jeszcze poinformowana o dymisji. 

PAŻP nie kupiła radarów, choć wojsko prosiło o ochronę przed dronami. Ujawniamy dokumenty

Miesiąc przed atakiem Rosji na Ukrainę dowódca operacyjny rodzajów sił zbrojnych "ze względów bezpieczeństwa" poprosił Polską Agencję Żeglugi Powietrznej o stworzenie systemu zarządzania ruchem dronów - wynika z pisma, do którego dotarł tvn24.pl. Według naszych źródeł najpierw udaremniono plan zakupu przez PAŻP radarów z wolnej ręki, potem zrezygnowano z ogłoszenia przetargu. Najtańszy zestaw radarów miał kosztować 3,6 mln zł. W tym samym czasie prezes agencji przeznaczyła dziesięciokrotnie wyższą kwotę na nagrody dla podwładnych.

36 mln zł na nagrody w spłacającej kredyty Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Ujawniamy dokument

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej spłaca dwa kilkusetmilionowe kredyty. Tymczasem w grudniu wydała 15 mln zł na nagrody dla pracowników, a w marcu - kolejne 21 mln zł na premie - wynika z dokumentu, do którego dotarł tvn24.pl. Nasze źródła twierdzą, że nagrody w PAŻP, określone jako "dodatkowe środki finansowe", były przyznane według niejasnych kryteriów. Rzeczniczka PAŻP unika odpowiedzi o kwoty i zapewnia, że premie dla 91 procent pracowników nie pochodziły z kredytu.

Były szef PAŻP zarobił o pół miliona złotych więcej, ale zdaniem SN w ogóle nie powinien być prezesem

Premier Mateusz Morawiecki powierzył Januszowi Janiszewskiemu pełnienie obowiązków prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej bez podstawy prawnej - wynika z orzeczenia Sądu Najwyższego. Tym samym SN potwierdził wcześniejsze zastrzeżenia NIK, o których informowaliśmy w tvn24.pl. - Orzeczenie Sądu Najwyższego postawiło PAŻP w bardzo trudnej sytuacji. Każdy pracownik będzie mógł podważyć decyzje podjęte przez Janusza Janiszewskiego - komentuje radca prawny Leopold Ciesielski.

Kulisy otwarcia Baltic Pipe. Prezydent i premier uziemieni, premier Danii krąży nad Szczecinem

Samoloty z prezydentem Andrzejem Dudą i premierem Mateuszem Morawieckim nie mogły przez godzinę odlecieć z Lotniska Chopina, zaś maszyna z premier Danii Mette Frederiksen krążyła nad lotniskiem koło Szczecina, bo jedyny na służbie kontroler ruchu lotniczego zaczął obowiązkową przerwę. W związku z tym szczeciński port został zamknięty na godzinę, a uroczystość otwarcia Baltic Pipe opóźniła się.