Świat

Zastrzeliła mężczyznę na stacji benzynowej. Wszystko zarejestrowała kamera

Świat


23-letnia kobieta zastrzeliła napastnika, który, jak twierdzi, zaatakował ją na stacji benzynowej w Houston w Teksasie. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę przemysłową.

Shanequia McDonald zeznała, że mężczyzna, zidentyfikowany jako 58-letni Louis Daniels, składał jej propozycje seksualne i nie chciał zostawić jej w spokoju. Świadkowie dodawali, że 58-latek miał przy sobie parasolkę i nóż.

Na filmie widać, jak kobieta wyjmuje z bagażnika karabin i kieruje jego lufę ku ziemi. Chwilę później 58-latek uderza ją w twarz. Kobiety wtedy unosi broń i celuje w napastnika. W końcu pociąga za spust i śmiertelnie go rani.

Do zdarzenia doszło w niedzielę. 23-latka została zatrzymana przez policję i przesłuchana. Nie została jednak o nic oskarżona.

- Pani McDonald przestrzegała prawa obowiązującego w Teksasie, które mówi, że możesz chronić swojego życie w jakikolwiek sposób, jeśli jest ono zagrożone. Ta ustawa została napisana właśnie dla takich przypadków jak pani McDonald - powiedział Quanell X, lider działającej w Houston Nowej Partii Czarnych Panter, radykalnego ruchu afroamerykańskiego.

Autor: zś\mtom / Źródło: CNN Newsource/x-news, click2houston.com