Zełenski składa gratulacje Macronowi. "Za silną i zjednoczoną Europę"

Źródło:
PAP

Wołodymyr Zełenski pogratulował Emmanuelowi Macronowi zwycięstwa w wyborach prezydenckich. "Gratulacje dla prezydenta i prawdziwego przyjaciela" - napisał w poniedziałek we wczesnych godzinach porannych na Twitterze.

Przywódca Ukrainy podziękował za poparcie Francji i wyraził przekonanie, że wspólnie "kroczymy razem ku nowym zwycięstwom". "Za silną i zjednoczoną Europę!" - zakończył swoje życzenia Zełenski.

"Mówi tym samym językiem oporu i wolności"

Francuskiemu prezydentowi pogratulował także ambasador Ukrainy we Francji Wadym Omelczenko. Wyraził przekonanie, że to zwycięstwo jeszcze bardziej wzmocni francuskie poparcie dla Ukrainy w walce z rosyjskim okupantem.

W niedzielę wieczorem napisał na Twitterze, że zwycięstwo Macrona to "zwycięstwo narodu francuskiego, który mówi tym samym językiem oporu i wolności".

W drugiej turze wyborów prezydenckich we Francji Emmanuel Macron zdobywa 58,54 proc. głosów, a Marine Le Pen 41,46 proc. - podało francuskie ministerstwo spraw wewnętrznych w poniedziałek po godzinie 5 rano. Według tych danych urzędujący prezydent odnawia swój mandat.

Autorka/Autor:lukl

Źródło: PAP