Propozycja nowego połączenia kolejowego Mariupol-Haga. "Czeka na pierwszego pasażera"

Autor:
kz//now
Źródło:
PAP

Ołeksandr Kamyszin, były szef ukraińskich kolei, w związku z wizytą w Mariupolu rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, poszukiwanego przez Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze, zaproponował uruchomienie nowego połączenia kolejowego Mariupol-Haga. Jego pierwszym pasażerem miałby być prezydent Rosji.

W niedzielę Kreml poinformował o wizycie prezydenta Rosji Władimira Putina w okupowanym Mariupolu, czyli mieście, które rosyjskie wojska zajęły w maju ubiegłego roku po trwającym tygodniami brutalnym szturmie. W efekcie działań agresora zginęło tam prawdopodobnie kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców.

Wcześniej, w sobotę, Putin udał się na Krym, również z niezapowiadaną wizytą. Miała ona związek z dziewiątą rocznicą rosyjskiej nielegalnej aneksji półwyspu.

Pociąg Mariupol-Haga "czeka na pierwszego pasażera"

Kamyszin, który kierował ukraińską koleją do czasu ustąpienia ze stanowiska pod koniec lutego, zamieścił w niedzielę na Twitterze zdjęcie pociągu Mariupol-Haga.

"Czeka na pierwszego pasażera" - napisał Kamyszin, mając na myśli Putina. W piątek Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze wystawił nakaz aresztowania prezydenta Rosji.

"Gdy cywilizowany świat ogłasza nakaz aresztowania Putina w przypadku przekroczenia granic Rosji, morderca tysięcy mariupolskich rodzin przybył podziwiać ruiny miasta i groby. Cynizm i brak skruchy" - napisał na Twitterze z kolei doradca szefa biura Prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak.

"Przestępcę zawsze ciągnie na miejsce zbrodni" - dodał.

Zaślepka materiału TVN24GO
Mariupol - miasto ruin
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kz//now

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości