Media: eksplozje na okupowanym przez Rosjan Krymie

Źródło:
PAP, Ukrinorm
Okopy wzdłuż plaż na zaanektowanym Krymie
Okopy wzdłuż plaż na zaanektowanym Krymie Telegram/Nazars_look
wideo 2/21
Okopy wzdłuż plaż na zaanektowanym Krymie Telegram/Nazars_look

Od rana w Sewastopolu na okupowanym Krymie słychać eksplozje – podała agencja Ukrinform. Mieszkańcy donoszą o wybuchach w różnych częściach miasta. Tymczasem jak podała agencja, władze okupacyjne po raz kolejny twierdzą, że wybuchy są związane z ćwiczeniami na poligonie.

Agencja powołała się na związany z Tatarami Krymskimi kanał CTRC w serwisie Telegram, który powiadomił, że "w Sewastopolu od rana jest głośno". Poinformowano też o "panice wśród ludności" w Sewastopolu.

Ukrinform oznajmił, że również w lokalnych kanałach na Telegramie mieszkańcy Sewastopola donoszą o wybuchach w różnych częściach miasta.

Według doniesień agencji do eksplozji doszło w pobliżu wsi Perewalne w obwodzie symferopolskim, gdzie stacjonuje brygada obrony wybrzeża rosyjskiej Floty Czarnomorskiej.

Eksplozje na anektowanym Krymie

Poczynając od sierpnia 2022 roku, na Krymie niemal codziennie można usłyszeć odgłosy eksplozji. Miejscowa administracja z nadania Moskwy za każdym razem utrzymuje, że jest to efekt działań obrony przeciwlotniczej lub skutecznego niszczenia bezzałogowców nadlatujących od strony Ukrainy - przypominało w połowie lutego Radio Swoboda.

Sewastopol z lotu ptakaShutterstock

Półwysep Krymski został zaanektowany przez Rosję w marcu 2014 roku w wyniku interwencji zbrojnej i nielegalnego referendum. Władze w Kijowie i Zachód uznały te działania Kremla za pogwałcenie prawa międzynarodowego.

Autorka/Autor:momo/dap

Źródło: PAP, Ukrinorm

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock