Rosjanie nie zaprzestali ataków. Wołodymyr Zełenski: słowa o zawieszeniu broni okazały się kłamstwem

Autor:
FC//rzw
Źródło:
PAP
Wieczorne przemówienie Wołodymyra Zełenskiego z 7 stycznia 2022
Wieczorne przemówienie Wołodymyra Zełenskiego z 7 stycznia 2022TVN 24
wideo 2/3
TVN 24Wieczorne przemówienie Wołodymyra Zełenskiego z 7 stycznia 2022

- Rosyjskie pociski znów uderzały w Bachmut i inne ukraińskie pozycje - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w sobotnim wieczornym nagraniu wideo zamieszczonym w mediach społecznościowych. Strona rosyjska informowała, że prezydent Władimir Putin polecił ministrowi obrony Siergiejowi Szojgu przerwanie walk na linii frontu na Ukrainie na czas prawosławnego Bożego Narodzenia.

- Słowa rosyjskich przywódców dotyczące zawieszenia broni na Boże Narodzenie okazały się kłamstwem (...) Świat po raz kolejny mógł się dziś przekonać, jak fałszywe są wszelkie słowa płynące z Moskwy, niezależnie od szczebla, na którym są wypowiadane. Coś tam mówili o rzekomym zawieszeniu broni... Ale rzeczywistość jest taka, że rosyjskie pociski znów uderzały w Bachmut i inne ukraińskie pozycje - powiedział w sobotę przywódca Ukrainy.

Rosjanie zapowiadali świąteczne zawieszenie broni

Wołodymyr Zełenski odniósł się tym samym do zapowiadanego przez Władimira Putina zawieszenia broni na czas Bożego Narodzenia, które w sobotę obchodzone jest przez chrześcijan obrządków wschodnich. Rosyjski dyktator miał z tej okazji polecić ministrowi obrony Siergiejowi Szojgu przerwanie walk na linii frontu na Ukrainie od godz. 12 w piątek do godz. 24 w sobotę. W rzeczywistości rosyjskie wojsko nie zaprzestało ataków. Ukraiński prezydent oświadczył w wieczornym przemówieniu, że "jedynie wyrzucenie rosyjskich okupantów z ukraińskiej ziemi i wyeliminowanie wszelkich możliwości wywierania przez Rosję presji na Ukrainę i całą Europę będzie oznaczało przywrócenie pokoju, bezpieczeństwa i spokoju".

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:FC//rzw

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: facebook.com/zelenskiy.official

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości