Włoski mafioso schwytany dzięki Google Maps

Źródło:
CNN, Reuters
Koronawirus a narkotykowe zapasy włoskiej mafii
Koronawirus a narkotykowe zapasy włoskiej mafii
Polizia Di Stato, Reggio Calabria
Koronawirus a narkotykowe zapasy mafiiPolizia Di Stato, Reggio Calabria

Włoska policja schwytała jednego z najbardziej poszukiwanych mafiosów w kraju - Gioacchina Gammino, który ukrywał się przed włoskim wymiarem sprawiedliwości przez blisko dwie dekady. W namierzeniu 61-letniego zbiega pomogła aplikacja Google Maps - przekazali agencji Reutera śledczy.

W wyniku trwającego dwa lata śledztwa udało się ustalić lokalizację Gioacchina Gammino. Włoski mafioso ukrywał się w Galapagar w Hiszpanii, mieście położonym niedaleko Madrytu. 61-latek posługiwał się fałszywym nazwiskiem.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

W namierzeniu zbiega pomogła aplikacja Google Maps. Na jednym ze zdjęć w opcji "street view" (widok z ulicy) uchwycono mężczyznę stojącego przed sklepem z owocami, który przypominał Gammino. Fotografia stała się kluczowa w śledztwie.

W tej okolicy Galapagar namierzono Gammino

- Fotogram pomógł nam potwierdzić wyniki dochodzenia, prowadzonego w tradycyjny sposób - powiedziała Nicola Altiero, zastępczyni dyrektora DIA - antymafijnej jednostki włoskiej policji.

Gammino to członek sycylijskiej mafii zwanej Stidda. W 2002 roku uciekł z zakładu karnego Rebibbia, a rok później został skazany na dożywocie za morderstwo, które popełnił rok wcześniej.

Altiero powiedziała agencji Reutera, że 61-letni mafioso jest obecnie przetrzymywany w Hiszpanii, ale podejmowane są starania, by został przekazany włoskiemu wymiarowi sprawiedliwości do końca lutego.

Autorka/Autor:momo

Źródło: CNN, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Google Maps