W Wenecji turyści wychylali się z gondoli, żeby zrobić atrakcyjne zdjęcia. Skończyli w wodzie

Źródło:
PAP
Włochy. Turyści w Wenecji
Włochy. Turyści w Wenecji
Reuters Archiwum
Włochy. Turyści w Wenecji Reuters Archiwum

W Wenecji koło teatru La Fenice doszło do wypadku z udziałem azjatyckich turystów – grupa płynąc gondolą zbyt mocno wychyliła się za burtę, w efekcie czego łódź się przewróciła. Sceny, którym towarzyszyły wrzaski, wołanie o pomoc i próba wejścia do gondoli, pokazały w poniedziałek włoskie media.

Grupa turystów płynąca gondolą w Wenecji, chcąc zrobić atrakcyjne zdjęcia, tak bardzo się z niej wychyliła, że łódź przewróciła się, a oni wpadli do wody.

Na nagraniu widać grupę azjatyckich turystów, którzy uczepieni gondoli brnąc w wodzie w weneckim kanale próbują do niej wejść i ratować zamoczone telefony komórkowe.

Słychać rozpaczliwe krzyki, wołanie o pomoc i płacz przerażonych ludzi. Ich wyciągnięcie z zimnej wody utrudniało to, że wszyscy mieli na sobie ciężkie ubrania. Uratował ich gondolier, który również wpadł do wody.

Dziennik "Corriere della Sera" wyjaśnił, że do wypadku doszło w historycznym centrum miasta, w dzielnicy świętego Marka, koło teatru La Fenice. Jak zaznaczyła gazeta, wydaje się, że turyści nie słuchali zaleceń gondoliera, który przestrzegał ich, by nie wychylali się z łodzi.

Autorka/Autor:asty//mrz

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Platforma X/TG1