Meloni: członkostwo w Unii Europejskiej i NATO będzie punktem odniesienia dla rządu

Autor:
asty\mtom
Źródło:
PAP

Kandydatka na premiera Włoch Giorgia Meloni oświadczyła w środę, że członkostwo w Unii Europejskiej i NATO będzie punktem odniesienia dla jej rządu. Jak dodała, kto się z tym nie zgodzi, nie będzie mógł być w jej gabinecie. Zapewniła, że Włochy "podniosą swoją wiarygodność i w ten sposób będą bronić swoich interesów".

Członkostwo w Unii Europejskiej i NATO będzie punktem odniesienia dla mojego rządu – stwierdziła w środę kandydatka na premiera Włoch Giorgia Meloni. Liderka partii Bracia Włosi wydała oświadczenie w przeddzień rozpoczęcia przez prezydenta Sergio Mattarellę konsultacji w sprawie powołania nowej Rady Ministrów po wrześniowych wyborach parlamentarnych.

Meloni podkreśliła, że "w jednej sprawie byłam, jestem i będę stanowcza": - Zamierzam kierować rządem, który będzie miał jasną i jednoznaczną politykę zagraniczną. Włochy z podniesioną głową są pełnoprawną częścią Europy i Sojuszu Północnoatlantyckiego.

- Kto się z tym nie zgadza, nie będzie mógł być w rządzie, za cenę niepowołania rządu - ostrzegła Meloni. Dodała: "Włochy z nami u władzy nie będą nigdy słabym ogniwem Zachodu, niewiarygodnym krajem, tak drogim wielu naszym oszczercom".

Zapewniła, że Włochy "podniosą swoją wiarygodność i w ten sposób będą bronić swoich interesów". - Dlatego poproszę o przejrzystość wszystkich ministrów ewentualnego rządu. Pierwszą regułą rządu politycznego, który ma mocny mandat Włochów, jest przestrzeganie programu, na jaki głosowali obywatele - oświadczyła kandydatka na premiera.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty\mtom

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości