Władimir Putin spotka się z Eltonem Johnem? Jest odpowiedź Kremla

ShutterstockNie dojdzie do spotkania piosenkarza i prezydenta Rosji

Prezydent Rosji Władimir Putin nie spotka się z brytyjskim muzykiem Eltonem Johnem podczas jego wizyty w Rosji - przekazał rzecznik Kremla. Putin miał przedyskutować z Brytyjczykiem kwestie dotyczące praw homoseksualistów w Rosji.

Putin skontaktował się z piosenkarzem we wrześniu ub.r. i zaproponował spotkanie. Nastąpiło to po tym, jak z muzyka zakpili dwaj rosyjscy komicy, którzy zadzwonili do niego, podając się za prezydenta Rosji.

Niczego niepodejrzewający artysta wyraził wówczas nadzieję, że Putin zwróci uwagę na dyskryminację osób homoseksualnych w Rosji.

Prezydent zadeklarował chęć spotkania z muzykiem i rozmowę na każdy temat, który go interesuje, o ile uda im się zgrać grafiki. Jak poinformował w czwartek rzecznik prezydenta Dmitrij Pieskow nie udało się jednak dopasować terminów.

- Byliśmy w kontakcie z nim (Eltonem Johnem - red.) od tygodni, ponieważ ustaliliśmy, że dojdzie do spotkania. Prezydent Putin wyraził gotowość do wzięcia w nim udziału. W tym momencie jednak nie jest to możliwe - powiedział Pieskow.

30 maja Elton John wystąpi w Moskwie.

Autor: kło//plw / Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości