Świat

Wielu Polaków nie stać na podróż

Świat

TVN24Wielu Polaków nie stać na drogie bilety lotnicze

Duża podwyżka cen biletów lotniczych w grudniu zmusiła wielu Polaków do spędzenia tegorocznych Świąt w W. Brytanii i Irlandii i zrezygnowania z planów odwiedzenia rodzin w kraju. Podrożały także bilety autokarowe.

Poniedziałkowy "The Irish Independent" pisze o "tysiącach Polaków", których nie stać na opłacenie biletu, kosztującego minimum 400 euro. Na niektórych internetowych portalach za bilet lotniczy z Irlandii do Polski w obie strony trzeba zapłacić nawet 700 euro i więcej.

- Święta to trudny okres dla tych spośród nas, którzy nie mogą sobie pozwolić na wyśrubowane ceny, ponieważ dla Polaków jest to okazja rodzinna - powiedziała gazecie Emilia Marchlewska, która obsługuje internetowy irlandzki portal Vaveeva.com, adresowany do imigrantów. - Podróż autobusem do Polski jest popularną alternatywą dla przelotu lotniczego, ale zajmuje dwa dni i kosztuje prawie tyle samo - dodaje.

"Pomyśl o samotnym Polaku"

- Zasiadając w tym roku do świątecznego stołu pomyśl o samotnym Polaku - napisał wcześniej darmowy dziennik londyński "Metro". Według gazety, kilkuset Polaków pracujących w W. Brytanii, nie będzie stać na przelot do Polski. Cena przelotu z Londynu do Krakowa w okresie przedświątecznym dochodzi do 400 funtów. Ceny podnieśli zarówno przewoźnicy flagowi, jak i tanie linie.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24