TVN24 | Świat

Wielka Brytania. Szkoliła się na pilota. 21-latka zmarła pięć dni po ugryzieniu komara

TVN24 | Świat

Autor:
asty/kab
Źródło:
BBC

Przebywająca na stażu pilot komercyjnych linii lotniczych Oriana Pepper zmarła z powodu ugryzienia komara i związaną z nim infekcją - poinformował w środę brytyjski publiczny nadawca radiowo-telewizyjny BBC. Dochodzenie lekarskie wykazało, że infekcja zaatakowała mózg młodej kobiety.

21-letnia Oriana Pepper z Bury St Edmunds w Suffolk zmarła pięć dni po tym, jak została ugryziona przez komara podczas pobytu w Antwerpii. Przedstawiciel biura koronera w Suffolk Nigel Parsley powiedział, że była to "niefortunna tragedia dla młodej kobiety, która miała przed sobą wspaniałą karierę".

Sąd w Ipswich ustalił, że Oriana Pepper zdała egzaminy teoretyczne z programu linii EasyJet w Oksfordzie i udała się do Belgii, aby uzyskać kwalifikacje na przyrządach lotniczych.

Oriana PepperTwitter/BWPA_UK

Kobieta trafiła na szpitalny oddział ratunkowy po tym, jak miejsce ukąszenia w okolicach prawego oka zaczęło puchnąć. 21-latce przypisano antybiotyki, ale dwa dni później zasłabła i znów trafiła do szpitala.

Oriana Pepper zmarła trzy dni później. Lekarze orzekli, że przyczyną śmierci były septyczne zatory w mózgu wywołane infekcją bakteryjną gronkowca złocistego i ugryzienie przez owada.

Pepper spełniała swoje marzenia

Przedstawiciel biura koronera potwierdził, że Pepper zmarła "w wyniku poważnej infekcji spowodowanej ugryzieniem przez owada". - Nigdy wcześniej nie widziałem takiego przypadku - dodał.

Ojciec zmarłej Tristan Pepper powiedział, że jego córka "kochała loty z tatą i bratem Oliverem". - Poznała kogoś, kogo kochała, szkoliła się na pilota komercyjnego i spełniała swoje marzenia - dodał.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty/kab

Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/BWPA_UK

Pozostałe wiadomości