TVN24 | Świat

Johnson i Symonds wybrali imiona dla syna. Po dziadkach i "dwóch lekarzach, którzy uratowali życie Borisowi" 

TVN24 | Świat

Autor:
momo
Źródło:
BBC, Reuters, PAP
Johnson pierwszy raz publicznie pokazał się z Carrie Symonds na początku 2019 roku
Johnson pierwszy raz publicznie pokazał się z Carrie Symonds na początku 2019 roku Reuters
wideo 2/6
ReutersJohnson pierwszy raz publicznie pokazał się z Carrie Symonds na początku 2019 roku

Carrie Symonds, narzeczona premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona, poinformowała w sobotę w mediach społecznościowych, że ich syn otrzymał imiona Wilfred Lawrie Nicholas. "Nie mogłam być szczęśliwsza" - napisała we wpisie świeżo upieczona mama.

W sobotę narzeczona Borisa Johsnona opublikowała na Instagramie zdjęcie z nowo narodzonym synem, informując, że nazywa się on Wilfred Lawrie Nicholas Johnson.

"Wilfred po dziadku Borisa, Lawrie po moim dziadku, Nicholas po dwóch lekarzach, którzy uratowali życie Borisa w zeszłym miesiącu" – wyjaśniła Symonds. Podziękowała także pracownikom University College London Hospital, w którym miał miejsce poród.

"Nie mogłam być szczęśliwsza. Moje serce jest pełne" - dodała we wpisie partnerka Johnsona.

"Jesteśmy zaszczyceni, że zostaliśmy w ten sposób uhonorowani" – wyznali dr Nick Price i dr Nick Hart, którzy opiekowali się Johnsonem podczas jego pobytu w szpitalu św. Tomasza w Londynie.

"Serdecznie gratulujemy premierowi i Carrie Symonds szczęśliwego przybycia na świat ich pięknego syna Wilfreda" – przekazali. I dodali: "życzymy nowej rodzinie wszelkiego zdrowia i szczęścia".

Johnson tatą po raz szósty

Chłopiec urodził się w środę, dwa dni po powrocie Johnsona do pracy po rekonwalescencji po chorobie i nieco wcześniej niż zapowiadali rodzice. Wcześniej brytyjski premier wspomniał, że po urodzeniu dziecka weźmie urlop ojcowski, ale jak w środę poinformował jego rzecznik, w związku z trwającą epidemią, nie zrobi tego teraz, lecz w późniejszym, nieokreślonym jeszcze terminie.

55-letni Johnson i 32-letnia Symonds mieszkają razem w rezydencji brytyjskich premierów na Downing Street od lipca 2019 roku. Są pierwszą niezamężną parą tam mieszkającą.

Premier ma już czwórkę dorosłych dzieci z drugą żoną, Mariną Wheeler - Larę, Milo, Cassie i Theodore'a. Johnson ma też córkę z konsultantką ds. sztuki Helen Macintyre, a krążą spekulacje, że ma jeszcze jedno dziecko ze związku pozamałżeńskiego.

O tym, że spodziewają się swojego pierwszego wspólnego dziecka, Johnson i jego 32-letnia narzeczona poinformowali pod koniec lutego. Przekazali wówczas także informację o swoich zaręczynach.

Co ze ślubem?

Dwóch niedawnych premierów również zostało po raz kolejny ojcami w trakcie urzędowania - Tony Blair w 2000 roku i David Cameron w 2010 roku. Johnson będzie natomiast pierwszym od 250 lat szefem rządu, który weźmie ślub w czasie pełnienia urzędu, choć z powodu epidemii na razie nie wiadomo, kiedy i w jakiej formie się on odbędzie.

Symonds jest najmłodszą partnerką brytyjskiego premiera od 173 lat.

Autor:momo

Źródło: BBC, Reuters, PAP