TVN24 | Świat

Wielka Brytania. Książę Karol dostał milion euro darowizny w walizce od byłego premiera Kataru

TVN24 | Świat

Autor:
kz/kab
Źródło:
bbc.com, Reuters

Książe Karol, następca brytyjskiego tronu i syn królowej Elżbiety II, przyjął od byłego premiera Kataru Hamada ibn Dżasima milion euro darowizny w walizce - napisała gazeta "The Sunday Times". W niedzielnym oświadczeniu biuro księcia Walii poinformowało, że "wszystko zostało przeprowadzone według procedur".

Według "The Sunday Times" chodziło o jedną z trzech darowizn przekazanych w latach 2011-2015 przez szejka Hamada ibn Dżasima. Ich łączna suma to trzy miliony euro.

Brytyjska gazeta napisała, że wspomniany milion euro został przekazany w walizce jednego z luksusowych domów towarowych w Londynie w czasie spotkania księcia Karola z byłym premierem Kataru w rezydencji królewskiej Clarence House.

Karol, książę WaliiToby Melville/PA/PAP

Oświadczenie

Biuro księcia Walii w niedzielę wydało oświadczenie. Napisano w nim, że "darowizny na cele charytatywne otrzymane od szejka Hamada ibn Dżasima zostały natychmiast przekazane jednej z organizacji charytatywnych księcia".

"Zapewniono nas, że wszystkie procedury zostały przeprowadzone prawidłowo" - dodano. Gazeta "The Sunday Times" zaznaczyła, że "nie sugerowała, aby płatności miały mieć charakter nielegalny".

Jak dowiedział się korespondent TVN24 Maciej Woroch, agencja dbająca o przejrzystość działania organizacji charytatywnych prześledzi sprawę darowizny dla księcia Karola.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kz/kab

Źródło: bbc.com, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Toby Melville/PA/PAP

Pozostałe wiadomości