TVN24 | Świat

Proces oskarżonego o zamordowanie posła Davida Amessa w przyszłym roku

TVN24 | Świat

Autor:
js//now
Źródło:
PAP

Centralny sąd karny w Londynie zdecydował w piątek, że właściwy proces Alego Harbiego Alego, który jest oskarżony o zabójstwo brytyjskiego posła Davida Amessa zacznie się 7 marca przyszłego roku. Amess podczas spotkania z wyborcami w swym okręgu wyborczym został wielokrotnie ugodzony nożem

25-letni Ali Harbi Ali, obywatel brytyjski somalijskiego pochodzenia pojawił się w piątek w sądzie poprzez łącze wideo z londyńskiego więzienia Belmarsh, ale jedynie po to, by potwierdzić swoją tożsamość i datę urodzenia. Nie był pytany, czy przyznaje się do postawionych mu zarzutów. Sąd poinformował również, że wstępne przesłuchanie Alego odbędzie się 5 listopada. Jego obrońca nie złożył wniosku o zwolnienie oskarżonego za kaucją i Ali będzie oczekiwał na proces w areszcie.

Ali został w czwartek formalnie oskarżony o zabójstwo Amessa oraz o to, że pomiędzy 1 maja 2019 roku a wrześniem 2021 roku przygotowywał akty terroru.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Brytyjski deputowany ugodzony nożem

Amess, 69-letni poseł rządzącej Partii Konserwatywnej, który w Izbie Gmin zasiadał od 38 lat, został zamordowany 15 października w czasie odbywającego się w Leigh-on-Sea spotkania z wyborcami ze swojego okręgu. Na oczach co najmniej dwóch osób zabójca zadał Amessowi 17 ciosów nożem, po czym spokojnie czekał na przyjazd policji.

Autor:js//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA