Hiszpański aktor aresztowany w Wenecji. Dzień później miał otrzymać nagrodę na festiwalu filmowym

Źródło:
The Hollywood Reporter, Repubblica

Hiszpański aktor Gabriel Guevara, gwiazda filmu "Moja wina", został aresztowany na Festiwalu Filmowym w Wenecji, na którym miał otrzymać nagrodę. Za aktorem wydano międzynarodowy nakaz aresztowania w związku z domniemaną napaścią na tle seksualnym, do której miało dojść we Francji - donosi portal Hollywood Reporter.

22-letni Gabriel Guevara został aresztowany przez włoską policję w sobotę podczas 80. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Dzień później Hiszpan miał otrzymać nagrodę dla najlepszego młodego aktora przyznaną mu przez wytwórnię Filming Italy - podaje Hollywood Reporter.

Po tym, jak informacja o zatrzymaniu aktora trafiła do mediów, wytwórnia cofnęła swoją decyzję, nazywając swój krok "środkiem zapobiegawczym" do czasu zakończenia sprawy przeciwko Gueverze.

Na oficjalnym profilu Festiwalu na platformie X (dawniej Twitter) zamieszczono oświadczenie, w którym napisano, że "obecność w Wenecji hiszpańskiego aktora Gabriela Guevary, który według niektórych mediów został aresztowany, nie była powiązana z żadną działalnością ani produkcją Międzynarodowego Festiwalu Filmowego".

Jak donoszą media, międzynarodowy nakaz aresztowania, który doprowadził do zatrzymania aktora, został wydany na wniosek władz francuskich. Hiszpan jest oskarżony o napaść na tle seksualnym.

Wschodząca gwiazda hiszpańskiego show-biznesu

Gabriel Guevara Mourreau urodził się 6 lutego 2001 roku. Jest aktorem i modelem pochodzenia hiszpańsko-francuskiego. 22-latek zdobył popularność rolą Cristiana Mirallesa Haro w serialu dla nastolatków "Skam España".

W swoim dorobku ma również występ w roli Nicka Leistera w filmie produkcji Prime Video zatytułowanym "Moja wina", opartym na bestsellerowej serii powieści "Wattpad" autorstwa Mercedes Ron.

Gabriel GuevaraGetty Images

Autorka/Autor:momo/kab

Źródło: The Hollywood Reporter, Repubblica

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images