Cysterna wybuchła po uderzeniu w drzewo, ogień zajął okoliczne domy

Autor:
wac//mm
Źródło:
Reuters, MD State Police

Cysterna pełna paliwa uderzyła w drzewo i eksplodowała w mieście Frederick w stanie Maryland - poinformowała lokalna policja. W wypadku zginęła jedna osoba, gwałtowny pożar uszkodził również okoliczne domy. Na nagraniach widać, że nad miastem pojawił się słup gęstego dymu.

Do eksplozji doszło w mieście Frederick wczesnym popołudniem w sobotę 4 marca. Jadąca przez osiedle domów jednorodzinnych cysterna pełna paliwa nagle zjechała z drogi, uderzyła w drzewo i eksplodowała. W wypadku zginął kierowca cysterny, a na miejscu wybuchł gwałtowny pożar.

Wybuch cysterny w USA

Według agencji Reutera płomienie były gaszone przez kilka godzin. Gwałtowny ogień uszkodził w tym czasie sześć okolicznych domów, z czego jeden poważnie. Ucierpiało również kilka stojących w pobliżu samochodów. Przyczyna wypadku nie jest na razie znana. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi specjalny zespół policji stanu Maryland.

Jak widać na nagraniach z miejsca zdarzenia, płomienie z płonącej cysterny sięgały wielu metrów, a nad miastem pojawił się słup ciemnego dymu. "Dzisiejsze podmuchy wiatru nie pomogły" - odnotował na Twitterze lokalny dziennikarz Joseph Olmo.  

ZOBACZ TEŻ: Skradzionym autem uderzył w inny samochód, pieszego i budynek, który się zawalił

Autor:wac//mm

Źródło: Reuters, MD State Police

Pozostałe wiadomości