Odgryzł ucho mężczyźnie na peronie. Myślał, że jest on robotem, który chce go zabić

Źródło:
CBS News, ABC News
Portland
Portland
Google Maps
Gresham na przedmieściach PortlandGoogle Maps

25-letni Koryn Daniel Kraemer został oskarżony o odgryzienie ucha starszemu mężczyźnie na stacji kolejowej - w środę przekazała policja z okolic Portland w stanie Oregon. Mężczyzna po zatrzymaniu zeznał, że zaatakował swoją ofiarę, bo myślał, że jest ona robotem, który chce go zabić. W czasie ataku napastnik miał znajdować się pod wpływem alkoholu i narkotyków.

Do zdarzenia doszło w nocy z 3 na 4 stycznia na stacji kolejowej w miejscowości Gresham na przedmieściach Portland. Ok. godz. 2 przybyli na miejsce policjanci siłą odciągnęli 25-latka od krwawiącego starszego mężczyzny. Jak wynika z policyjnych dokumentów, młody mężczyzna zaatakował stojącego na peronie 78-latka i odgryzł mu część ucha. Rana była na tyle duża, że odsłoniła fragment czaszki. Zaatakowanego mężczyznę, którego personaliów nie podano, przewieziono do szpitala, jego stan określany był jako stabilny.

Zatrzymany napastnik początkowo przedstawiał się jako "El Baker", później został jednak zidentyfikowany jako 25-letni Koryn Daniel Kraemer, który niedawno przeprowadził się do Portland ze stanu Georgia.

Alkohol i narkotyki

Podczas przesłuchania Koryn Kraemer zeznał, że przed atakiem pił alkohol, palił marihuanę i brał tabletki z fentanylem. Wyjaśnił, że pogryzł starszego mężczyznę, ponieważ myślał, że ten jest robotem, który chce go zabić. Napastnik stwierdził, że rozpoznał, że zaatakowany 78-latek był maszyną, po jego zapachu. 25-latek trafił do aresztu i usłyszał zarzut napaści drugiego stopnia. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

ZOBACZ TEŻ: Frank James, sprawca strzelaniny w pociągu nowojorskiego metra, przyznał się do aktu terroryzmu

Autorka/Autor:kgo//mm

Źródło: CBS News, ABC News

Źródło zdjęcia głównego: Google Maps