Atak nożownika. Nie żyją cztery osoby, w tym dwoje dzieci

Źródło:
CNN, Reuters

Cztery osoby, w tym dwoje dzieci, nie żyją, a jedna została ciężko ranna w wyniku ataku nożownika w dzielnicy Queens w Nowym Jorku - podała amerykańska telewizja CNN. Napastnik został zastrzelony przez policjanta, którego również zaatakował.

Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę rano. Policja w Nowym Jorku poinformowała, że otrzymała zgłoszenie w sprawie incydentu w Far Rockaway w dzielnicy Queens. Dzwoniąca kobieta miała powiedzieć, że jej kuzyn "zabija członków jej rodziny".

Szef nowojorskiej policji Jeffrey Maddrey przekazał w czasie niedzielnej konferencji prasowej, że funkcjonariusze udali się pod wskazany adres w Queens, gdzie wjechali na podjazd i zobaczyli wychodzącego z domu mężczyznę.

Sprawca miał przy sobie nóż, którym zaatakował funkcjonariuszy. Jednego dźgnął w szyję i klatkę piersiową, a drugiego w głowę – powiedział Maddrey. Jeden z policjantów wyciągnął broń i zastrzelił napastnika.

Funkcjonariusze zostali zabrani do szpitala z obrażeniami, które nie zagrażają ich życiu.

Miejsce ataku w Nowym Jorku Reuters

Ofiary napastnika

Przed domem policja znalazła ranną 11-letnią dziewczynkę, której nie udało się uratować. Wewnątrz domu, po ugaszeniu pożaru, funkcjonariusze znaleźli zwłoki trzech osób: 12-letniego chłopca, 44-letniej kobiety i 30-letniego mężczyzny. Cała czwórka zginęła w wyniku ran kłutych – przekazał Maddrey.

Pochodzący z Bronxu 38-letni napastnik był wcześniej aresztowany w związku z incydentem związanym z przemocą domową.

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie zabójstwa. Osoba dzwoniąca pod numer alarmowy jest przesłuchiwana. 61-letnia kobieta, która również została dźgnięta nożem, przebywa w szpitalu. Jej stan jest krytyczny.

Autorka/Autor:tas/gp

Źródło: CNN, Reuters