Kapitan źle się poczuł. W kokpicie pomógł pilot z innej linii

Autor:
akw/kg
Źródło:
NBC News, CNN
Samoloty Southwest na nagraniach archiwalnych z 2022 i 2021 roku
Samoloty Southwest na nagraniach archiwalnych z 2022 i 2021 rokuArchiwum Reuters
wideo 2/2
Archiwum ReutersSamoloty Southwest na nagraniach archiwalnych z 2022 i 2021 roku

Kapitan lotu Southwest Airlines po starcie z lotniska z Las Vegas źle się poczuł i potrzebował pomocy medycznej. Wsparcie w kokpicie zapewnił pilot innej linii, który był pasażerem lotu. Załoga bezpiecznie zawróciła.

Boeing 737 linii Southwest leciał w środę z kalifornijskiego Los Angeles do Columbus w stanie Ohio. Jak podaje NBC News, po starcie jeden z pilotów, kapitan lotu potrzebował pomocy medycznej. 

Portal pisze, że w zarchiwizowanym zapisie radiowym słychać osobę mówiącą, że kapitana rozbolał brzuch, a około pięć minut później zemdlał. Według osoby, którą słychać na nagraniu, pilot odzyskał przytomność po około minucie i trafił pod opiekę do tylnej części maszyny. "Musimy natychmiast zabrać go do karetki" - słychać. CNN podaje, że pilotem zaopiekowała się obecna na pokładzie pielęgniarka, a także załoga samolotu. 

Boeing 737-700 Southwest Airlines startuje z portu lotniczego Phoenix-Sky HarborZdjęcie archiwalne z 2019 rokuMarkus Mainka / Shutterstock

Rzecznik linii Southwest przekazał NBC, że wykwalifikowany pilot z innej linii lotniczej, który był wśród pasażerów, wszedł do kabiny załogi i asystował w komunikacji radiowej, w czasie gdy inny pilot Southwest trzymał stery. 

Samolot był w powietrzu nieco ponad godzinę, zawrócił do Las Vegas i bezpiecznie wylądował. Do Columbus poleciała zastępcza załoga.

Lot 6013 Southwest AirlinesFlightRadar24

Stan pilota, który potrzebował pomocy medycznej, nie jest znany. Zdarzenie zbada Federalna Administracja Lotnictwa.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:akw/kg

Źródło: NBC News, CNN

Źródło zdjęcia głównego: Markus Mainka / Shutterstock

Pozostałe wiadomości