Policjanci zakuli kobietę i zamknęli w radiowozie. Staranował go pociąg. Nagranie

Autor:
akw//now
Źródło:
ENEX, NBC, CBS News

20-letnia kobieta została zatrzymana przez amerykańską policję po tym, jak funkcjonariusze z Fort Lupton w stanie Kolorado dostali zgłoszenie w jej sprawie. Zakuli ją w kajdanki i zamknęli w radiowozie pozostawionym na przejeździe kolejowym. Kiedy przeszukiwali jej auto, nadjechał pociąg i uderzył w radiowóz. Sytuację zarejestrowały policyjne kamery.

Należące do policji z Fort Lupton w stanie Kolorado nagranie, do którego dotarła telewizja CBS News, pokazuje moment, w którym pociąg uderza w policyjny pojazd oraz poprzedzające ten wypadek okoliczności. Do groźnej sytuacji doszło 16 września w Platteville, około godziny 19.30 czasu lokalnego. Policja otrzymała wtedy zgłoszenie w sprawie zdarzenia drogowego oraz kobiety, która może mieć broń palną. Funkcjonariusze namierzyli samochód, którego dotyczyło zgłoszenie, i zatrzymali kierującą nim 20-letnią kobietę. Jej auto stanęło obok przejazdu kolejowego, policjanci zaparkowali radiowóz na przejeździe, na torach.

Ostrzegawczy sygnał lokomotywy, krzyki policjantów

Z nagrania z policyjnych kamer doczepianych do mundurów wynika, że kobieta nie stawiała oporu, została zakuta w kajdanki i zamknięta na tylnym siedzeniu radiowozu. 20-latka zachowywała się spokojnie, pytała funkcjonariuszy o swój telefon komórkowy. Policjanci przeszukiwali jej samochód, kiedy zauważyli nadjeżdżający pociąg.

Na nagraniu słychać ostrzegawczy sygnał lokomotywy i krzyki policjantów. Następnie lokomotywa uderza w radiowóz, w którym wciąż znajduje się zatrzymana kobieta - i spycha go z torów na pole.

20-latka przeżyła wypadek, trafiła do szpitala z poważnymi obrażeniami.

CBS News podało, że funkcjonariusze, którzy podjęli interwencję zakończoną wypadkiem, zostali wysłani na płatny urlop do czasu wyjaśnienia sprawy.

Autor:akw//now

Źródło: ENEX, NBC, CBS News

Pozostałe wiadomości