Biden zapowiada krok USA

Źródło:
PAP
Biden zapowiada krok USA
Biden zapowiada krok USA2024 Cable News Network All Rights Reserved
wideo 2/2
Biden zapowiada krok USA2024 Cable News Network All Rights Reserved

Stany Zjednoczone ogłoszą w piątek duży pakiet sankcji wobec Rosji – zapowiedział prezydent USA Joe Biden. Wcześniej we wtorek rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu John Kirby mówił, że nowe sankcje będą także odpowiedzią na "wszystkie działania Moskwy będące częścią okrutnej i brutalnej wojny, która toczy się od dwóch lat" w Ukrainie.

Prezydent USA Joe Biden zapowiedział we wtorek, że w piątek Stany Zjednoczone przyjmą pakiet "poważnych sankcji" na Rosję w związku ze śmiercią w kolonii karnej rosyjskiego krytyka Kremla Aleksieja Nawalnego.

Doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan sprecyzował, że sankcje będą obejmować szereg obszarów, m.in. dotyczyć będą rosyjskiego przemysłu obronnego oraz źródeł dochodów dla gospodarki Rosji.

CZYTAJ TEŹ: Matka Nawalnego apeluje do Putina. "Abym mogła po ludzku pochować syna"

Sankcje odpowiedzią na "wszystkie działania Moskwy"

Wcześniej we wtorek rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu John Kirby mówił, że nowe sankcje będą także odpowiedzią na "wszystkie działania Moskwy będące częścią okrutnej i brutalnej wojny, która toczy się od dwóch lat" w Ukrainie.

Kirby stwierdził też, że "niezależnie od tego, jaką historię rosyjski rząd zdecyduje się opowiedzieć światu, jasne jest, że za nią odpowiadają prezydent Putin i jego rząd". Zaapelował także o "pełną przejrzystość ze strony rosyjskiego rządu" w wyjaśnianiu okoliczności śmierci lidera rosyjskiej opozycji.

Autorka/Autor:asty/kg

Źródło: PAP