Sytuacja w Bachmucie. Generał Mark Milley: najemnicy Grupy Wagnera ponoszą ogromne straty

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP

Przewodniczący Kolegium Połączonych Szefów Sztabów Sił Zbrojnych USA generał Mark Milley przekazał, że w Grupa Wagnera ponosi "ogromne straty" w rejonie Bachmutu. W mieście walczy około sześciu tysięcy zawodowych najemników z rosyjskiej Grupy Wagnera i między 20 a 30 tysięcy innych najemników tej formacji, w tym zwerbowanych w więzieniach.

Zawodowi najemnicy z rosyjskiej Grupy Wagnera prowadzą teraz działania bojowe głównie w Bachmucie - przekazał w środę przed jedną z komisji Izby Reprezentantów przewodniczący Kolegium Połączonych Szefów Sztabów Sił Zbrojnych USA generał Mark Milley.

- Jest tam około sześciu tysięcy prawdziwych najemników i przypuszczalnie kolejnych 20-30 tysięcy rekrutów, spośród których wielu zwerbowano w więzieniach - powiedział generał, cytowany przez telewizję CNN. Jak dodał, Grupa Wagnera ponosi "ogromne straty" w rejonie Bachmutu.

Rosyjscy żołnierze mil.ru

Rosjanie atakują Bachmut

Amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną ocenia w najnowszej analizie, że wojska rosyjskie kontrolują obecnie 65 procent Bachmutu. Najemnicy z Grupy Wagnera najprawdopodobniej zajęli terytorium zakładów AZOM na północy miasta.

Siły rosyjskie próbują zająć Bachmut w obwodzie donieckim od sierpnia 2022 roku. Prowadzone tam są obecnie najcięższe i najkrwawsze walki w wojnie Rosji z Ukrainą.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: mil.ru

Pozostałe wiadomości