Ciało kobiety na szlaku w parku narodowym. Na miejscu znaleziono ślady niedźwiedzia

Źródło:
ABC News, Montana Fish, Wildlife & Parks, tvn24.pl
Gejzer Giantess w Parku Narodowym Yellowstone (materiał archiwalny)
Gejzer Giantess w Parku Narodowym Yellowstone (materiał archiwalny)Yellowstone National Park
wideo 2/5
Gejzer Giantess w Parku Narodowym Yellowstone (materiał archiwalny)Yellowstone National Park

W Parku Narodowym Yellowstone w stanie Montana odnaleziono ciało kobiety. Według śledczych, najprawdopodobniej została ona zaatakowana przez niedźwiedzia. Zaledwie tydzień wcześniej wydano w tym regionie ostrzeżenia przed rosnącym ryzykiem spotkania tych zwierząt.

O odnalezieniu ciała kobiety w niedzielę wieczorem poinformowała stanowa agencja zajmująca się m.in. ochroną przyrody i parkami Montana Fish, Wildlife & Parks. Jak przekazano, ciało kobiety znaleziono w sobotę rano na szlaku Buttermilk Trail w zachodniej części Parku Narodowego Yellowstone.

Ofiara prawdopodobnie została zaatakowana przez niedźwiedzia. "Śledczy potwierdzili ślady niedźwiedzia grizzly na miejscu zdarzenia, a dochodzenie jest w toku" - podkreślono. Na razie nie jest znana tożsamość kobiety, ani szczegóły dotyczące zdarzenia. Ze względów bezpieczeństwa władze parku zdecydowały jednak tymczasowym o zamknięciu szlaku i zaapelowały o unikanie tego obszaru.

ZOBACZ TEŻ: 64-latka uderzyła niedźwiedzia w pysk. Gonił jej psa

Ciało kobiety na szlaku w Yellowstone

"Niedźwiedzie występują w całej Montanie. W ostatnich latach populacja niedźwiedzi grizzly wzrosła" - zauważa w mediach społecznościowych Montana Fish, Wildlife & Parks i apeluje, aby przestrzegać środków ostrożności podczas wędrówek. Zaleca m.in. podróżowanie w grupie i planowanie swoich wypraw w ciągu dnia, unikanie miejsc wskazujących na to, że bywają tam niedźwiedzie, zwracanie uwagi na oznaki niedźwiedzi (odchody, poprzewracane skały, częściowo skonsumowane zwłoki zwierząt), hałasowanie, aby zaalarmować niedźwiedzie o swojej obecności, oraz bezwzględne niezbliżanie się do niedźwiedzia. Należy również poruszać się wyłącznie wytyczonymi szlakami.

Już w zeszłym tygodniu organizacja ostrzegała przed występowaniem niedźwiedzi grizzly w regionie pisząc, że "Montana to kraj niedźwiedzi". Zauważono wówczas, że rośnie prawdopodobieństwo spotkania z tym zwierzęciem oraz wzrasta liczba miejsc, w których może do niego dojść.

ZOBACZ TEŻ: Poszedł na spacer z psem, zaatakował go niedźwiedź

Autorka/Autor:pb//mm

Źródło: ABC News, Montana Fish, Wildlife & Parks, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock