Chcieli podpalić budynek agencji ds. migracji, sami zajęli się ogniem. Służby pokazały nagranie

Źródło:
vice.com, Servicio de Inmigracion
Bakersfield, Kalifornia
Bakersfield, KaliforniaGoogle Maps
wideo 2/3
Bakersfield, KaliforniaGoogle Maps

Dwóch mężczyzn próbowało podpalić budynek amerykańskiej rządowej agencji ds. migracji w Bakersfield. Zewnętrzna kamera nagrała ich działania, także moment, w którym ubrania podpalaczy zajęły się ogniem. Sprawcy uciekli, służby apelują o pomoc w ich znalezieniu. Strażacy ugasili pożar, jednak płomienie zdążyły wyrządzić spore szkody.

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu w kalifornijskim Bakersfield, przed lokalnym oddziałem United States Citizenship and Immigration Services, amerykańskiej rządowej agencji ds. migracji i obywatelstwa. Na udostępnionym przez agencję nagraniu widać dwóch zamaskowanych mężczyzn rozlewających dookoła budynku łatwopalną substancję. W pewnym momencie jeden z nich pochyla się z zapalniczką. Sytuacja szybko wymyka się spod kontroli, ogień rozprzestrzenia się w ułamku sekundy, a ubrania mężczyzny błyskawicznie stają w płomieniach.

W dalszej części nagrania widać, że podpalacz zaczyna biec, jego ubrania płoną. Próbę ucieczki podejmuje również jego kompan, przegrywa jednak ze śliskim podłożem. Gdy upada na ziemię, na jego bluzie pojawiają się płomienie. Mężczyzna ucieka w tym samym kierunku, co jego znajomy, w biegu udaje mu się ugasić ogień.

Bakersfield, Kalifornia. Pożar ugaszony

Jak podaje portal vice.com, przybyli na miejsce strażacy ugasili resztki ognia w ciągu około dziesięciu minut. Płomienie wdarły się jednak do środka budynku, uszkodzeniu uległa część znajdującego się tam sprzętu.

"Drodzy klienci, rok rozpoczęliśmy nie najlepiej, ale z Bożą łaską będziemy iść naprzód" - czytamy w hiszpańskojęzycznym wpisie amerykańskiej agencji migracyjnej na Facebooku, gdzie zamieszczono nagranie, a także apel o pomoc w zidentyfikowaniu sprawców.

Motywy ataku nie są znane.

ZOBACZ TEŻ: Przerzuciła przez płot butelkę z listem. Prośba o pomoc trafiła do dziennikarzy

Autorka/Autor:kgo//az

Źródło: vice.com, Servicio de Inmigracion

Źródło zdjęcia głównego: Facebook/Servicio de Inmigracion