Policjanci uratowali mężczyznę z auta tuż przed tym, jak uderzył w nie pociąg. Nagranie

Autor:
kgo//az
Źródło:
City of Atlanta Police Department
Policjanci z Atlanty wyciągnęli mężczyznę z auta tuż przed tym, jak uderzył w nie pociąg. Nagranie
Policjanci z Atlanty wyciągnęli mężczyznę z auta tuż przed tym, jak uderzył w nie pociąg. NagranieCity of Atlanta Police Department
wideo 2/3
City of Atlanta Police DepartmentPolicjanci z Atlanty uratowali mężczyznę, który ukradł radiowóz

Mężczyzna, zidentyfikowany później jako 28-letni Mickal Parker, ukradł radiowóz policjantom, którzy byli akurat zajęci rutynową kontrolą drogową. Złodziej został namierzony, funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. W trakcie ucieczki auto wjechało na tory, tam rozbiło się i wylądowało na boku. Na udostępnionym w sieci nagraniu widać, że policjanci wyciągnęli złodzieja z pojazdu chwilę przed tym, jak uderzył w niego pociąg.

Do zdarzenia doszło w nocy z 27 na 28 stycznia w Atlancie. Dwaj policjanci zatrzymali do kontroli samochód terenowy. Kiedy wyszli z radiowozu i rozmawiali z zatrzymanym kierowcą, niezwiązany z kontrolą mężczyzna wsiadł do ich pojazdu i odjechał z miejsca zdarzenia. Informacja o kradzieży radiowozu została przekazana innym jednostkom, w tym oddziałowi powietrznemu. Policyjnemu helikopterowi udało się namierzyć skradzione auto.

Jak widać na nagraniu z helikoptera, auto poruszało się bardzo szybko, cały czas jechało na sygnale. W pościg za skradzionym radiowozem ruszyli inni funkcjonariusze. W pewnym momencie samochód wjechał na tory kolejowe Następnie uderzył w wystający z ziemi betonowy klocek stojący wzdłuż torów. Po zderzeniu auto straciło równowagę i wylądowało na boku. Nie nadawało się do dalszej jazdy.

Atlanta. Pociąg uderzył w samochód, kierowca uratowany

Do rozbitego samochodu szybko podbiegli policjanci. Udało im się wyciągnąć z niego kierowcę kilka sekund przed tym, jak torem, przy którym leżał radiowóz, przejechał pociąg. Maszynista co prawda znacząco zwolnił, jednak nie uniknął zahaczenia o auto.

Mężczyzna, który ukradł radiowóz, został zidentyfikowany jako 28-letni Mickal Parker. Oskarżono go o kradzież, ucieczkę przed policją, niebezpieczną jazdę, wprowadzenie utrudnień w ruchu drogowym oraz zniszczenia mienia miejskiego. Policja nie podaje, jaki był motyw działania złodzieja.

ZOBACZ TEŻ: Policja opublikowała nagranie z domu Pelosich. Widać na nim moment ataku na męża spikerki

Autor:kgo//az

Źródło: City of Atlanta Police Department

Źródło zdjęcia głównego: City of Atlanta Police Department

Pozostałe wiadomości