"Rosja prowadzi kampanię poborową na Krymie" 

Źródło:
PAP

"Federacja Rosyjska rozpoczęła dziś kolejną kampanię poborową. Jest to kolejne naruszenie międzynarodowego prawa humanitarnego" - oświadczyła w czwartek Unia Europejska. Wspólnota przypomniała, że Federacja Rosyjska jest związana prawem międzynarodowym i zobowiązana do zapewnienia ochrony praw człowieka na półwyspie.

"Federacja Rosyjska rozpoczęła dziś kolejną kampanię poborową w nielegalnie zaanektowanej Autonomicznej Republice Krymu i mieście Sewastopol w celu poboru mieszkańców półwyspu do sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej" - oświadczyła Unia Europejska.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

"Jest to kolejne naruszenie międzynarodowego prawa humanitarnego. Federacja Rosyjska jest związana prawem międzynarodowym i zobowiązana do zapewnienia ochrony praw człowieka na półwyspie" - czytamy w oświadczeniu wydanym przez Unię Europejską.

W 2014 roku, nie respektując integralności terytorialnej Ukrainy i przy użyciu sił zbrojnych, Rosja przejęła kontrolę nad położonym nad Morzem Czarnym Półwyspem Krymskim. W rezultacie na Kreml nałożone zostały międzynarodowe sankcje, wprowadziły je także władze USA.

Półwysep Krymski został zaanektowany przez Rosję w marcu 2014 roku

Autorka/Autor:asty

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: