Zmasowany atak w kilku obwodach Ukrainy na obiekty cywilne. Są ofiary

Źródło:
PAP, tvn24.pl
Nocne ataki Rosjan na Ukrainę. Relacja Ołeha Biłeckiego
Nocne ataki Rosjan na Ukrainę. Relacja Ołeha Biłeckiego
wideo 2/4
Nocne ataki Rosjan na Ukrainę. Relacja Ołeha Biłeckiego

W efekcie zmasowanego rosyjskiego ataku rakietowego na siedem regionów Ukrainy, w nocy z poniedziałku na wtorek, zginęły cztery osoby, a co najmniej 16 zostało rannych - przekazało biuro prezydenta Ukrainy. - W tym miejscu, koło przedszkola, był plac zabaw dla dzieci. Rakieta uderzyła w sam jego środek. Teraz jest tu lej o głębokości dziewięciu metrów - mówił mer Lwowa, który we wtorek rano przybył na miejsce jednego z ataków.

Ołeksij Kułeba z biura prezydenta Ukrainy podkreślił, że w wyniku rosyjskiego ataku rakietowego uszkodzona została infrastruktura cywilna, domy, przedsiębiorstwa.

CZYTAJ WIĘCEJ: Atak Rosji na Ukrainę. Relacja w tvn24.pl

W Łucku w obwodzie wołyńskim zginęło trzech pracowników zakładu, kolejnych trzech zostało rannych. We Lwowie odłamki rakiet spadły na bloki mieszkalne, uszkodzone zostały też budynki pod miastem. Łącznie w obwodzie rannych zostało 10 osób - podało biuro prezydenta. Później gubernator obwodu lwowskiego Maksym Kozycki poinformował, że tylko w tym regionie rannych zostało 15 osób.

Zniszczenia po rosyjskim uderzeniu na LwówPAP/EPA/Lviv Mayor Andriy Sadovyi

Rosyjski pocisk spadł również na plac zabaw przed jednym z Lwowskich przedszkoli. - W tym miejscu, koło przedszkola, był plac zabaw dla dzieci. Rakieta uderzyła w sam jego środek. Teraz jest tu lej o głębokości dziewięciu metrów, szeroki na 20. Na dnie widać jeszcze szczątki rakiety - powiedział mer Lwowa Andrij Sadowy.

Mer Lwowa: W tym miejscu był plac zabaw dla dzieci. Teraz jest tu lej o głębokości 9 metrów
Mer Lwowa: W tym miejscu był plac zabaw dla dzieci. Teraz jest tu lej o głębokości 9 metrówTelegram/Andrij Sadowy

Odłamki rakiety spadły też na dom w obwodzie iwanofrankiwskim. W Dnieprze ranne zostały dwie osoby, ostrzał uszkodził też kompleks sportowy, w którym na co dzień mają zajęcia dzieci.

Zniszczenia po rosyjskim uderzeniu na LwówPAP/EPA/Lviv Mayor Andriy Sadovyi

"To kolejny przekonujący przykład, że Rosjanie nie mają czego szukać na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Mordercy i terroryści mają własne krwawe zawody" - napisało w mediach społecznościowych ukraińskie ministerstwo obrony, udostępniając zdjęcia zniszczonego budynku.

W efekcie rosyjskiego ataku ucierpiała też infrastruktura cywilna, w tym teren placówki medycznej w mieście Smiła w obwodzie czerkaskim.

Zniszczenia po rosyjskim uderzeniu na LwówPAP/EPA/Lviv Mayor Andriy Sadovyi

W obwodzie zaporoskim rakieta trafiła w boisko, uszkodzona została szkoła i przedszkole oraz inne okoliczne budynki. W obwodzie donieckim w Kramatorsku Rosjanie zaatakowali magazyn żywnościowy, zabijając jedną osobę i raniąc kolejną - przekazał Kułeba.

Autorka/Autor:ft

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA/Lviv Mayor Andriy Sadovyi

Tagi:
Raporty: