Wołodymyr Zełenski po rozmowie z Andrzejem Dudą: przygotowujemy się na ważne wydarzenia

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Prezydent Wołodymyr Zełenski poinformował w poniedziałek, że odbył rozmowę z prezydentem Andrzejem Dudą. "Przygotowujemy się na ważne wydarzenia" - zaznaczył. 

"Na koniec tego pracowitego dnia rozmawiałem z prezydentem Polski Andrzejem Dudą. Opowiedziałem o przebiegu działań wojennych, o sytuacji na niektórych odcinkach frontu" - napisał Wołodymyr Zełenski na Twitterze.

"Omówiliśmy aktualne potrzeby obronne Ukrainy oraz wspólne wysiłki dyplomatyczne na najbliższą przyszłość" - przekazał, dodając, że "przygotowujemy się na ważne wydarzenia".

Wpis ukraińskiego przywódcy udostępniła kancelaria polskiego prezydenta.

Zełenski na froncie

Wcześniej w wieczornym nagraniu wideo Zełenski informował, że po raz pierwszy przeprowadził wyjazdową naradę najwyższego dowództwa, która odbyła się w Dnieprze. Odwiedził też ukraińskich żołnierzy na froncie w obwodzie zaporoskim, gdzie wręczył im odznaczenia państwowe.

Odwiedziłem naszych żołnierzy na pozycjach w Margancu, Nikopolu i Zaporożu. Dowódcy rejonów operacyjnych relacjonowali aktualną sytuację. Obecni byli m.in. generałowie Ołeksandr Syrski i Ołeksandr Tarnawski. Inni dowódcy uczestniczyli w spotkaniu za pomocą łączy internetowych. Omówiliśmy sytuację na całej długości frontu, od Chersonia do Charkowa - powiedział ukraiński prezydent.

Zełenski dodał też, że swój raport przedstawił mu szef wywiadu generał Kyryło Budanow. Szef państwa podziękował też oficerom wywiadu za ich pracę na odcinku bachmuckim.

Podkreślił, że miasto Dniepr "jest naszą fortecą od 9 lat; tysiące naszych żołnierzy leczyło się w tym mieście od 2014 roku".

Autorka/Autor:ft/adso

Źródło: PAP, tvn24.pl

Tagi:
Raporty: