Wołodymyr Zełenski: broń, którą otrzymaliśmy od naszych partnerów zaczęła wreszcie działać z całą mocą

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP

Nasi obrońcy zadają precyzyjne uderzenia w składy i inne punkty ważne dla logistyki najeźdźcy - powiedział prezydent Ukrainy w nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych. Wołodymyr Zełenski wyjaśnił, że to zasługa broni, którą jego kraj otrzymał od zachodnich partnerów.

- Zachodnia artyleria zaczęła wreszcie działać z całą mocą. Broń, którą otrzymaliśmy od naszych partnerów, jej dokładność jest taka, jaka powinna być - oświadczył Wołodymyr Zełenski w nagraniu opublikowanym w środę w mediach społecznościowych.

Prezydent Ukrainy dodał: "Nasi obrońcy zadają precyzyjne uderzenia w składy i inne punkty ważne dla logistyki najeźdźcy, co znacznie zmniejsza jego potencjał ofensywny. Straty okupantów będą się tylko powiększać z każdym kolejnym tygodniem".

Wołodymyr Zełenski o sytuacji na okupowanych terenach

Zełenski podkreślił też, że na okupowanych terenach na południu Ukrainy siły rosyjskie zablokowały jakąkolwiek możliwość poznania przez ludzi prawdy o tym, co się dzieje. Jest blokowany dostęp do sieci społecznościowych, komunikatorów i YouTube.

W związku z tym zaapelował, by wykorzystywać wszelką możliwość informowania mieszkańców takich miast jak Chersoń, Heniczesk w obwodzie chersońskim, czy Berdiańsk i Melitopol w obwodzie zaporoskim, że "o nich pamiętamy i o nich walczymy", a siły ukraińskie posuwają się naprzód.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości