Ukraina walczy. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Autor:
asty
/ prpb
Źródło:
PAP

Rosyjska inwazja na Ukrainę trwa od 465 dni. Dwie osoby zginęły, a cztery zostały ranne w rosyjskim ataku z użyciem bomb lotniczych w obwodzie charkowskim - poinformował gubernator tego regionu na północnym wschodzie Ukrainy Ołeh Syniehubow. Rosyjskie wojska ostrzelały dwoma kierowanymi bombami lotniczymi miejscowość Kiwszariwka w rejonie kupiańskim. Oto najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin.

Zobacz także: Ukraina walczy. Relacja w tvn24.pl

> Dwie osoby zginęły, a cztery zostały ranne w wyniku ostrzału rosyjskiego w miejscowości Komyszuwacha w obwodzie zaporoskim na południu Ukrainy, gdzie pocisk trafił w blok mieszkalny - poinformował szef władz obwodowych Jurij Małaszko.

> Wojna prezydenta Rosji Władimira Putina przeciwko Ukrainie to strategiczna porażka - ocenił sekretarz stanu Antony Blinken. Dodał, że "wiele osób wierzyło, że armia Rosji to druga armia świata". - Okazało się, że to druga armia na Ukrainie - powiedział.

> Istnieje realna możliwość, że Ukraina odbije okupowany przez Rosję Krym jeszcze w tym roku, bo rosyjskim wojskom zabraknie sprzętu - ocenił brytyjski minister obrony Ben Wallace w opublikowanym w piątek wywiadzie dla "The Washington Post".

> Wobec kolejnego ataku grup partyzanckich na obwód biełgorodzki rosyjscy dowódcy stoją przed poważnym dylematem, czy wzmocnić obronę w rosyjskich regionach przygranicznych, czy umocnić swoje linie na okupowanej Ukrainie - przekazało brytyjskie ministerstwo obrony. Instytut Studiów nad Wojną ocenił z kolei, że "akcje partyzanckie w obwodzie biełgorodzkim można zakwalifikować jako rajdy".

> Dwie osoby zginęły, a cztery zostały ranne w rosyjskim ataku z użyciem bomb lotniczych w obwodzie charkowskim - poinformował gubernator tego regionu na północnym wschodzie Ukrainy Ołeh Syniehubow. Rosyjskie wojska ostrzelały dwoma kierowanymi bombami lotniczymi miejscowość Kiwszariwka w rejonie kupiańskim.

> Premier Węgier Viktor Orban stwierdził w radiowym wywiadzie, że "Ukraina nie może wygrać wojny". Słowa szefa węgierskiego rządu po raz kolejny wywołały poruszenie w Kijowie. "To absurdalne stanowisko" - napisał na Twitterze doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak. Dodał, że jest to "zachęta do dalszego niszczenia Ukrainy/Europy".

> Rosja produkuje miesięcznie do 30 pocisków manewrujących Kalibr i kilka Iskanderów - przekazał Andrij Jusow, przedstawiciel ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR), cytowany przez Radio Swoboda.

> Raport francuskiej komisji parlamentarnej ds. rosyjskich wpływów wskazał na powiązania między Rosją a niektórymi politykami Zjednoczenia Narodowego, którego liderką jest Marine Le Pen - podała stacja Franceinfo, która opublikowała fragmenty 200-stronicowego dokumentu.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty / prpb

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości