Ukraina walczy. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Autor:
asty\mtom
Źródło:
PAP
Ukraińskie szkoły zniszczone w wyniku rosyjskiej agresji. Zdjęcia
Ukraińskie szkoły zniszczone w wyniku rosyjskiej agresji. ZdjęciaTVN24
wideo 2/2
TVN24Ukraińskie szkoły zniszczone w wyniku rosyjskiej agresji. Zdjęcia

Ukraińskie wojsko odparło rosyjskie ataki na czterech odcinkach frontu w Donbasie – poinformował sztab generalny ukraińskiej armii. Rosyjska sekcja BBC ustaliła, że armia Rosji straciła na wojnie ponad 900 żołnierzy elitarnych jednostek, którzy byli wykorzystywani zamiast piechoty do zadań szturmowych.

ZOBACZ TAKŻE: Relacja z wydarzeń z Ukrainy i wokół niej. (1 września) >>>

>>> Przedstawiciel ukraińskiego sztabu generalnego generał Ołeksij Hromow poinformował, że rosyjskie wojska otrzymały od Władimira Putina rozkaz - mają zająć cały obwód doniecki do 15 września. Jak przekazał sztab, Rosjanie przegrupowują siły i przerzucają je na okupowane terytoria, prawdopodobnie w celu wznowienia ofensywy w rejonie Doniecka.

>>> Siły zbrojne Ukrainy odparły rosyjskie ataki na czterech odcinkach frontu w Donbasie – poinformował sztab generalny ukraińskiej armii w czwartek wieczorem.

>>> Rosyjska sekcja BBC opublikowała kolejne dane dotyczące strat wśród rosyjskich żołnierzy w Ukrainie. Według brytyjskiego nadawcy armia Rosji straciła na wojnie ponad 900 żołnierzy elitarnych jednostek, którzy byli wykorzystywani zamiast piechoty do zadań szturmowych.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Azjatycka twarz oporu południa Ukrainy >>>

>>> Szef Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) Rafael Grossi, który stoi na czele misji tej organizacji do Zaporoskiej Elektrowni Atomowej, opuścił już jej teren - powiadomił Enerhoatom w Telegramie. Dodano, że obecnie na terenie elektrowni pozostało pięciu przedstawicieli misji MAEA, którzy kontynuują prace. Mają tam zostać do 3 września.

>>> Ciało zakatowanego przez Rosjan cywila ze związanymi rękami i w worku na głowie znaleziono w miejscowości Zdwyżiwka pod Buczą w obwodzie kijowskim – powiadomił szef kijowskiej policji Andrij Niebytow.

>>> To zaskakujące, że misja ekspertów Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej w okupowanej przez Rosjan Zaporoskiej Elektrowni Atomowej trwała tylko dwie godziny – ocenił doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak.

>>> Ministerstwo Obrony Ukrainy opublikowało w mediach społecznościowych film, w którym dziękuje Polakom za wsparcie Ukrainy w obliczu rosyjskiej inwazji. "Polsko, kochamy Cię" - napisali Ukraińcy.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty\mtom

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości