TVN24 | Świat

Szef Rady Europejskiej w Odessie: Kreml nigdy nie zdoła złamać waszego ducha wolności

TVN24 | Świat

Autor:
js\mtom
Źródło:
PAP

Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel złożył niezapowiadaną wizytę w Odessie na południu Ukrainy. Spotkał się z ukraińskim premierem Denysem Szmyhalem. "Kreml nigdy nie zdoła złamać waszego ducha wolności" - oświadczył Michel, kierując swoje słowa do Ukraińców.

Charles Michel napisał na Twitterze, że przyjechał na Ukrainę z okazji Dnia Europy. "Nie jesteście sami. UE stoi z wami ramię w ramię" - oświadczył. - Kreml chce złamać waszego ducha wolności i demokracji. Jestem absolutnie przekonany, że nigdy nie zdoła tego zrobić - powiedział szef RE na zamieszczonym nagraniu.

Szef RE Charles Michel i premier Ukrainy Denys Szmyhal w OdessieCharles Michel/Twitter

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, który rozmawiał z szefem Rady Europejskiej przez łącza wideo, podziękował mu za odwagę i wizytę w Odessie - poinformowały służby prasowe szefa państwa w komunikacie cytowanym przez Agencję Reutera.

"Chcę panu podziękować za wsparcie polityczne, za pana obecność. Za to, że w bliskiej przyszłości widzi pan Ukrainę jako równego (w prawach) członka rodziny europejskiej" - podkreślił Zełenski.

Odessa ostrzelana pociskami Oniks

Rada miejska poinformowała w poniedziałek, że Odessa oraz obwód odeski zostały w poniedziałek ponownie zaatakowane przez wojska rosyjskie. "Obwód odeski był celem uderzenia rakietowego czterema pociskami typu Oniks, z zestawu rakietowego Bastion rozmieszczonego na terytorium tymczasowo okupowanego Krymu" - głosi oświadczenie.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:js\mtom

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Charles Michel/Twitter

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości