"Włamał się do domu, zabił właściciela i zgwałcił jego żonę". Pierwszy rosyjski żołnierz formalnie oskarżony

Autor:
mart/kg
Źródło:
PAP

Ukraińska prokuratura generalna po raz pierwszy od początku inwazji postawiła w stan oskarżenia rosyjskiego żołnierza, który włamał się do prywatnego domu, zabił nieuzbrojonego cywila i zgwałcił wielokrotnie jego żonę. Doszło do tego w rejonie browarskim w pobliżu Kijowa - podała Iryna Wenediktowa, prokurator generalna Ukrainy.

"W jednej z wiosek rejonu browarskiego w pobliżu Kijowa Rosjanin włamał się do prywatnego domu, zabił właściciela i, pijany, wielokrotnie zgwałcił wraz z towarzyszem żonę zabitego cywila, grożąc jej i jej dziecku" - napisała na Facebooku prokurator generalna Ukrainy Iryna Wenediktowa. Zamordowany mężczyzna był nieuzbrojony.

ATAK ROSJI NA UKRAINĘ. RELACJA

Rosyjskiego żołnierza, który został zidentyfikowany, oskarża się o złamanie norm prowadzenia konfliktów zbrojnych. Ogłoszono, że jest on poszukiwany, a akt oskarżenia został wniesiony do sądu.

Atak Rosji na Ukrainę

Rosyjska inwazja na Ukrainę trwa 28. dzień.

Podczas zaciętych walk w pobliżu Charkowa, na wschodzie kraju, ukraińskie oddziały odparły atak wojsk rosyjskich - poinformował w nocy z wtorku na środę portal Ukraińska Prawda, powołując się na władze regionu. Siły rosyjskie użyły m.in. śmigłowców szturmowych typu Ka-52. Rosyjskie wojsko ostrzelało z broni rakietowej instalacje wojskowe w pobliżu miasta Równe na północnym zachodzie Ukrainy - poinformowała agencja prasowa Unian, powołując się na ukraińską armię.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mart/kg

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości