Rosjanie ostrzelali Kurachowe w obwodzie donieckim. Nie żyje osiem osób

Źródło:
PAP, Radio Swoboda

Osiem osób zginęło, a pięć zostało rannych w wyniku środowego ostrzału miasta Kurachowe w obwodzie donieckim - poinformowały ukraińskie władze. Rosyjskie wojsko użyło do ataku przeciwlotniczego systemu rakietowego.

Informację o ostrzale 18-tysięcznego miasta Kurachowe przekazał najpierw zastępca szefa Biura Prezydenta Ukrainy Kyryło Tymoszenko. "Kurachowe, obwód doniecki. Wróg ostrzelał miasto z przeciwlotniczego systemu rakietowego. Ostrzelano rynek, dworzec autobusowy, stacje benzynowe i budynki mieszkalne. Zginęło osiem osób, pięć zostało rannych! Informacje są aktualizowane" - napisał na Telegramie.

Później doniesienia tę potwierdził szef władz obwodowych Pawło Kyryłenko. "Kolejna zbrodnia Rosjan na naszej ziemi. Okupanci zostaną pociągnięci do odpowiedzialności za wszystko" - stwierdził.

Miasto Kurachowe po rosyjskim ostrzale Telegram/K. Tymoszenko
Kurachowe po rosyjskim ostrzale Telegram/Kyryło Tymoszenko

Relacja tvn24.pl: ATAK ROSJI NA UKRAINĘ

O ostrzale Kurachowe poinformował także prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, ale według niego w mieście zginęło sześć osób. "Terroryści to nie ludzie. I będą za to odpowiedzialni" - napisał Zełenski w Telegramie.

Ukraińska sekcja Radio Swoboda przypomniała, że Kurachowe jest jednym z najgorętszych miejsc w Donbasie i nie po raz pierwszy znalazło się pod ostrzałem wojsk rosyjskich.

Autorka/Autor:tas / prpb

Źródło: PAP, Radio Swoboda

Źródło zdjęcia głównego: Telegram/K. Tymoszenko

Tagi:
Raporty: